Duyurular

  • 12 Kasım'a Hazırız

    Çok az bir vakit kaldı ve biz hazırız ya siz?

  • Programı Unutmayın

    Gelmeden tüm programı incelemeyi ve saatlerinizi not etmeyi unutmayın.

Değerli Limmud Dostları,

LİMMUD Yahudi Kültür Festivali, 11 Kasım 2017 Cumartesi günü 20:30 -23:30 ve 12 Kasım 2017 Pazar günü 10:00-20:30 saatleri arasında, düzenlenecektir.

1979 yılında İngiltere'de düzenlenmeye başlanan Limmud seminerleri örneğinden yola çıkarak, bizler oniki yıldır, kasım ayında Türkiye'de Limmud Kültür Festivali'ni gerçekleştirmekteyiz. Bu yıl da bir yenisini, diğerleri gibi İstanbul'da iki günlük bir Kültür Festivali olarak düzenlemeyi amaçlıyoruz. Dünyadaki benzerlerini aratmayacak düzeyde bir etkinlik olan Limmud Türkiye'nin son birkaç senedir 1200 kişilik rekor bir katılımla gerçekleşmesi bizleri gururlandırmaktadır.

Öğrenmek anlamına gelen "Limmud" isminin de çağrıştırdığı gibi amacını belirler. Amaç katılarak öğrenmek, kimliğimizi en geniş anlamda geliştirme fırsatı vermektir. Konularında uzman yerli ve yabancı konuşmacı/sanatçı/uygulayıcıların sunacakları etkinlik dizisinde ortak payda en geniş anlamıyla genel kültür ve Yahudilik olacaktır.

Katılımlarınızla toplumun kültür çıtasının biraz daha yükseltilmesine yardımcı olmanın yanı sıra hoş, eğlenceli, paylaşımcı bir ortamda, ilgi duyduğunuz konularda bilgi edinmeniz de mümkün olacaktır. İngilizce verilecek konferansların çoğunda simültane tercüme yapılacaktır. Kullanılacak mekanlarda sınırlı sayıda yerimiz olduğundan, seminere katılma önceliği ilk kayıt yapanın olacaktır.

Gerek konferansçılar, gerek sanatçılar ve gerek dinleyiciler bir bütünün parçaları, yani "katılımcılar"dır. Tüm günü beraberce geçirirken kimi zaman dinleyici, kimi zaman izleyici, kimi zaman ise uygulayıcı olacağız. Bundan yola çıkarak, amacı sadece kültür çıtasını yükseltmek olan ve hiçbir şekilde kar amacı gütmeyen bu Festival'in masrafı görevli ve dinleyiciler tarafından eşit olarak karşılanacaktır.

Açılış ve kapanış saatleri dışında seanslar bir saat on dakika sürecektir. 11 Kasım Cumartesi akşamı açılacak olan festival, 12 Kasım Pazar günü ise aynı zaman dilimi içinde on sekiz kadar farklı çalışmanın yanı sıra sürekli etkinliklere yer verilecektir. Dinlenmeniz, dostlarınız veya yeni tanışacağınız kişilerle hoşça vakit geçirebilmeniz için "Limmud Café"ler ve yemek salonumuz sizlere arzuladığınız bir ortam sağlayacaktır.


Limmud Kültür Festivali'nde, bizlerle birlikte olmayı arzu ediyorsanız, lütfen kayıt sayfamıza girerek kaydınızı yaptırınız. Son kayıt tarihimiz 6 Kasım 2017 Pazartesi, olarak belirlenmiştir.

Kaydınızı yapmaya ve katılım payınızı zamanında yatırmaya lütfen özen gösteriniz.

Kendinizi bu kültür yolculuğunun neresinde görmek istiyorsanız Limmud'un sizi oranın bir adım daha ötesine taşıyacağına kuşkunuz olmasın.

Sevgilerimizle,

Türk Yahudi Toplumu Limmud Komisyonu