Konuşmacılar

Aaron Nommaz

1945 yılında İzmir’de dünyaya gelen Aaron Nommaz eğitimini St. Benoit Lisesi’nin ardından 1959’da Sussex University, Brighton B SC. (Hons)’da tamamladı. 1971 yılında University of California, Berkeley’de MSEE double master yaptı
İmper Elektrik San. Ve Tic. AŞ’yi kurdu, 2007 de Schaub Lorenz televizyonlarını üretirken o yıl şirketi sattı. Aynı yılda aile şirketi olan Hugin Yazılım Teknolojileri AŞ kurucusu ve ortağı oldu. Nommaz, Verifone USA şirketiyle müşterek ürün geliştirme görevi ile birlikte, Hugin Pazarlama AŞ kurucu ortağı ve Güneşli İstanbul’da Motto rezidans, işyerleri ve fabrikalarının inşaat ve satışının ortağı görevlerini de sürdürmektedir.

Sürdürmekte olduğu Sosyal aktiviteler
• Portekiz F. Konsolosu (1995den günümüze),
• ICC (Istanbul Consular Corp) üyeliği,
• İstanbul Elektrik Mühendisleri Odası üyesi
• Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu, Türkiye Portekiz İş Konsey Başkanlığı ve Avrupa İş Konsey Üyeliği
• “Young President Organization” Avrupa Forum başkanlığı ve İstanbul Başkanlığı
• “World President Organazation” İstanbul başkanlığı
• Türkiye Elektronik Cihaz İmalatçılar derneği Yön. Krl. Üyeliği
• 500. Yıl Vakıf kurucularından

Yazar faaliyeti
• Kanuni’nin Yahudi Bankeri –Dona Gracia , 2016
• Yahudi Casus -Jozef Nasi , 2017
• Jozef Nasi III Ocak’ta çıkacak
• Struma Mart 2018 de çıkacak

Konuşmaları

Acar Baltaş (Prof. Dr. )

Psikolog, Yazar

Prof. Dr. Acar Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren öncülerden biri oldu. Stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte Türkiye’ye tanıttı. 1989 yılında yayınlanan “Üstün Başarı” kitabı öğrenmenin nöro-bilimsel temelleri ile öğrencilerin ihtiyaçları arasında köprü kuran ilk çalışma oldu.

Ortaöğrenimini Istanbul Erkek Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Acar Baltaş, doktorasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Anabilim Dalı’nda yüksek beyin fonksiyonları konusunda yaptı, klinik nöro-fizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru ünvanını aldı ve 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 yılında Profesör oldu. 1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda çalıştı. Yurtiçinde ve dışında yayınlanmış 100’dan fazla bilimsel çalışması bulunan Baltaş, 1983 yılından bu yana, iletişim ve tıbbi psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçları ile bağdaştırarak seminerler verdi, uygulamalar yaptı. Bu seminer ve uygulamalarında liderliğin kültür ve cinsiyetle ilişkisine (Türk kültüründe yönetmek ve kadın liderliği), duyguların kararlar üzerindeki etkisine ve zihniyet değişikliğine odaklandı. Acar Baltaş, yasal yollarla toplam 600.000 adet satışı yapılmış; bazılarının 40. baskıyı aştığı Stres ve Başaçıkma Yolları, Bedenin Dili, Ekip Çalışması ve Liderlik, Üstün Başarı, Hayalini Yorganına Göre Uzat, İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İK, Türk Kültüründe Yönetmek, Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker ve Baltaş Grubu Yönetim El Kitapları’nın yazarıdır.

Baltaş, Türk kültürünün değer sisteminden çıkan dönüşüm programları ve ekip çalışması konusunda birçok kuruluşun uluslararası başarılarının hazırlayıcısı oldu. Türk A Milli Futbol Takımı’nın ve Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yaptı, bu görevi Türk A Milli Futbol Takımı’yla sürdürdü. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde antrenörlere yönelik, “genç sporcularda karakter gelişimi” ve “psikolojik performans danışmanlığı” programlarını yönetti. Ayrıca, 2009-2016 yılları arasında Harp Akademileri'nde kurmay subay adaylarına ve her rütbede terfi eden generallere kişilik ve liderlik eğitimleri verdi.

Acar Baltaş, Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la kurucusu oldukları, iş hayatında gözlenebilir zihniyet değişikliği ve ölçülebilir iş sonuçları için kurum ve çalışan etkinliğini hedefleyen Baltaş Grubu’nu yönetmektedir.

Prof. Dr. Zuhal Baltaş ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Konuşmaları

Ahmet Eryılmaz

1973 Saint-Benoît mezunu. Fransa Aix-en-Provence'da başladığı hukuk lisans ve yüksek lisans eğitimini 1979'da İ.Ü. Hukuk fakültesinde tamamladı.
1980-1995 arası, bankalarda ve Renault'da İnsan Kaynakları müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı yaptı.
1995-2015 arası yönetim danışmanı olarak çalıştı. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Enstitüsü Başkanlığı yaptı. Açık Radyo'da program editörlüğü ve sunuculuğu yaptı.
Yeditepe Hukuk Fakültesinde öğretim görevlisi.
Konferans konuşmacılığı, blog ve Twitter yazılarıyla tanınır.
Serdar Devrim'le birlikte SADE adında ortak bir popüler blogları vardır.

Konuşmaları

Avi Alkaş

1956 İstanbul doğumlu olan Alkaş, Musevi Lisesi'nde orta, Robert Kolej'de lise eğitimi sonrası, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Lisans ve Lisansüstü'nden mezun oldu. Akmerkez, Carousel ve İzmit Outlet'de görev yaptıktan sonra 1997'de kurduğu Alkaş AVM Danışmanlık ile Olivium, Nautilus, Armada, KoruPark, SankPark, İstinye Park gibi AVM'lerle sektöre öncü hizmetler verdi. ICSC'den (Uluslararası AVM Konseyi) CSM, CMD, CLS,CRX profesyonel akreditasyonlarını alan, Avrupa Jüri Üyesi ve başkanlığı yaptıktan sonra halen ICSC Avrupa Yönetim Kurulu ve Dünya Jüri üyesi olan Alkaş 2010 yılında uluslararası gönüllü hizmetleri ve eğitmenlik çalışmalarından ötürü ICSC "Dünya Üstün Hizmet Ödülü" ne layık görüldü.

2008'de şirketini sattığı, global gayrimenkul hizmetleri sunan Dünya lideri JLL'ın halen Türkiye başkanı olan Avi Alkaş, 2012 deki kaybının üzerine, Özyeğin Üniversitesi bünyesinde sektöre eğitim veren ve yayınlar yapan Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi ni kurdu. Emeklilik rüyası Kapalıçarşı'ya gönüllü hizmet etmek olan Alkaş, Gina ile evli olup Emir'in babasıdır

TÜSİAD, AMPD, AYD TOBB Perakende Meclisi gibi mesleki kuruluşlarda aktif çalışmaların yanısıra Türk Yahudi Toplumu içinde de birçok gençlik ve eğitim kuruluşunda, Hahambaşılık Yürütme Kurulu ve Müşavirler Kurulu'nda çeşitli görevler üstlenen Avi Alkaş, üç dönem Temsilciler Meclisi Başkanlığı'ndan sonra halen TMC Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı görevi yapmaktadır.

Konuşmaları

Ayhan Kalyoncu (Prof. Dr.)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1984 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası iki yıl süre ile zorunlu devlet hizmetini Karaman Merkez Sağlık Ocağı Tabibi olarak yaptı. 1986-90 yılları arasında psikiyatri uzmanlık eğitimini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde aldı. Aynı hastanede 1990-94 yılları arasında başasistan olarak görev yaptı. 1993-2003 yılları arasında V.K.V. Amerikan Hastanesinde konsültan psikiyatrist olarak çalıştı. 1994 yılında Balıklı Rum Hastanesi bünyesi içinde Anatolia Kliniklerini iki meslektaşı ile birlikte kurdu. Aynı klinikte 1994- 2008 yılları arasında Klinik Şef Yardımcısı ve 2008-2013 yılları arasında ise Anatolia Bağımlılık Tedavisi Klinik Şefi olarak görev yaptı.
2001-2005 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 2005 yılında Psikiyatri Doçenti ve 2012 yılında ise Profesör ünvanını aldı. 2011-2013 yılları arasında Haliç Üniversitesi Psikoloji A.D. da öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı görevlerini yaptı. Ağustos 2013 tarihinden beri Avrupa Sağlık Meslek Y. O. da öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.
Klinik ve bilimsel çalışmalarının yanısıra 1997-2001 yılları arasında Kanal 6 ve BRT televizyonlarında yayınlanan yaklaşık 100 bölüm süren, temel psikiyatrik ve psiko-sosyal konular hakkında halk eğitimini amaçlayan DERİNLİKLER adlı programının yapım ve sunuculuk görevlerini iki meslektaşı ile birlikte sürdürdü. 2000-2001 yılları arasında internet gazetesi Superonline NetHaber portalında güncel konularda yazdığı psiko-sosyal yorum makaleleri yayınlandı.
Bugüne kadar 3 çalışması ile bilimsel ödül kazanmış olup uluslararası hakemli bilimsel dergilerde 9 adet, ulusal hakemli bilimsel dergilerde 41 adet bilimsel makalesi yayınladı. Ayrıca uluslararası bilimsel toplantılarda 10 adet ve ulusal bilimsel toplantılarda ise 32 adet bilimsel çalışmasını serbest bildiri olarak sundu. Ayrıca yaklaşık 30 civarında bilimsel kongreye konuşmacı olarak katıldı. Gençlik ve aile sorunları, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, depresyon ve şizofreni konularında yaklaşık 100 civarında öğrenci ve halk eğitim konferansı verdi. Ayrıca 2000-2009 yılları arasında Bağımlılık Dergisi genel yayın yönetmen yardımcılığı görevini yapmış olup halen aynı derginin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır.
Dr. Ömer Ayhan Kalyoncu, alkol ve uyuşturucu kullanan hastalarla geçen 28 yıllık klinik deneyimlerini ve akademik birikimini aktardığı "PLASTİK DÜŞLER " isimli kitabını 2010 yılında yayınladı. Bu kitap “Niçin Vazgeçemezler”, “Bağımlılık Bir Beyin Hastalığıdır”, “Sevgili Düşmanım Alkol”, “Mahvolmuş Hayatlar (Uyuşturucu Gerçeğini Anlamak)”, “Çocuklarınızla Uyuşturucular Hakkında Siz Konuşmazsanız, Onlarla Başkaları Konuşabilir (Bağımlılık Yapan Maddeleri Tanıyalım)”, “Gençlik Başımda Duman (Bir Gençlik Hastalığı Olarak Bağımlılık)”, “Çocuğunuzu Nasıl Kurtaracaksınız? (Ergenlerde Bağımlılık Tedavisi)”, “Tedavi Yaklaşımları (En Kötüsü Hiçbir Şey Yapmamaktır)” ve “Tedavi Uygulamaları” başlıklı, birbirinden bağımsız 9 bölümden oluşmaktadır.
İngilizce konuşabilmektedir.

Konuşmaları

Aylin Geron

1974 yılında İstanbulda doğan Aylin GERON 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.
1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin açmış olduğu Pedagojik Formasyon programını tamamlayarak İngilizce öğretmeni olarak özel bir kurumda çalışmaya başladı.

2010 yılında Sabancı Üniversitesinin SLTEP- Öğretmen Mentörlüğü programını aldı.

2013 ve 2014 yıllarında Harvard Üniversitesinden Making Thinking Visible eğitimleri aldı. Düşünceyi görünür kılabilmek için sorgulama teknikleri üzerinde çalıştı.

Koçlukla tanışması 2014 yılında oldu. Holistik diğer bir deyişle ruh beden zihin üçlemesinin bütünleyici etkilerine ilgi duydu. Farkındalık okulu olan "YOUniversity" programını 4 dönemde tamamladıktan sonra 2016-2017 döneminde 'advanced' programa katıldı.

11 yıldır ağırlıklı olarak 8. Sınıf öğrencileriyle çalışmaktadır.

2 ergen annesi olması ve öğretmenlik mesleği sebebiyle sürekli ergenlerle içiçe olması ergenleri anlama, alan açma, ve farkındalıklarını geliştirme arzusunu doğurdu.

2016 yılında Elgiz Henden'den Öğretmenler için Koçluk Becerileri eğitimini aldı. Koçluğun ergenlere ve akademik performansa yönelik etkilerini keşfetmesi sayesinde kendi ifadesiyle 'tutkusunu' buldu. Ardından İzKOÇLUKTAN Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimini aldı.

Davranışsal ve bilişsel yaklaşımları harmanlayarak çalışmalarına ergen ve akademik koç olarak devam etmektedir.

Öğrenmenin sınırı olmadığına inanan Aylin Geron aynı zamanda hayat ve ergenler ile ilgili yazılar yazan bir blogger.

Konuşmaları

Ayşe Acar

Belgesel Yapımcısı-Yönetmen ve Yazar
‘Anadolu ve Ortadoğu’da İnanışlar’ üzerine yapımcı ve yönetmen olarak belgesel ve arşiv çalışmaları yürütmektedir. Saha çalışmaları ve felsefe üzerine yaptığı sunumları ile tanınmaktadır.
Bu çalışmalardan bazıları:
Adana’da Son Yahudiler: (2017)
Gelin Tanış Olalım: İslam Geleneği – Hristiyan Geleneği- Yahudi Geleneği ve Ezidi Geleneği (Proje 2016 Temmuz’da 8 Bölüm olarak tamamlandı.) Projeye 30 inanç önderi röportaj verdi. Farklı geleneklerin inanç perspektifi açısından anlatıldığı Türkiye’de yapılan ilk belgesel olma özelliği taşıyor.
Aşure: Anadolu’da İnanışlar- Alevi Geleneğinin diğer inanışlarla ilişkileri. Proje çerçevesinde Türkiye de gerçekleştirilen çeşitli çekimlerin yanı sıra projenin ‘dünyanın kalbi Kudüs’ başlıklı bölümleri için İsrail de çekimler gerçekleştirdi; Dürzi, Bahai İnançları ve Şazeli, Nakşi, Kadiri Geleneği bu çekimlerin dikkat çeken bölümleri arasında yer aldı. Ayrıca Kudüs çekimlerinde yer alan ve Türkiye de bu bölümler yayınlandıktan sonra çeşitli köşe yazarlarının yazılarına konu olan önemli röportajlar gerçekleştirdi; bunlar arasında dünyaca tanınan Yahudi Haham Rabbi Froman, Özbek Naşi Şeyh’i Abdülaziz Buhari bulunmaktadır. Metin Bobaroğlu ile birlikte yapılan Aşure Projesi BBC tarafından yazılı olarak beğeni almıştır. (Proje 20 Bölüm olarak yayınlandı.)
‘Anadolu ve İnanışlar’ başlığı altında:
İngiliz devlet kanalı BBC-2 de yayınlanan ’80 Günde Dünyada İnanışlar’ Belgeselinin Türkiye bölümünde danışmanlık yaptı, projede röportajları yer aldı.
Fransız Yapımı ‘Dünya’da Yüz Müslüman Kadın’ projesine röportaj veren kadınlar arasında, projenin en genç kadını olarak yer aldı.
Yayınlanan Kitaplar: Gezi – Yeni Bir Çağ Başlıyor. (Gezi olayları üzerine felsefi bir deneme)
Yüzyıl Serisi – Bay Binet (1. Roman – Din Felsefi ile Bilim kurgunun bir araya geldiği bir seri. Yapay Zekâ ve Gelecek üzerine bir kurgu)
Yazılarının Yayınlandığı Dergiler: Kafa Dergisi
Düşünüyorum (Akademi çevrelerinde okunan felsefi içerikli bir yayın)
Yurtiçi ve Yurtdışında zaman zaman çeşitli konferanslarda ve televizyon kanallarında konuşmacı olarak yer almaktadır.

Konuşmaları

Belkıs Sezer

Belkıs Sezer 52 yaşında, evli ve iki çocuk annesidir.
Sainte Pulcherie ve ardından Saint Michel Lisesi'ni bitirmiştir. 1996 yılında gittiği makyaj kursundan sonra profesyonel makyöz olarak çalışmaktadır. 2006 yılında tekstil ile de uğraşmaya başlamış, her iki işini de birlikte severek yapmaktadır. Ancak makyaj halen ilk tutkusudur.

Konuşmaları

Cüneyt Ülsever (Dr.)

1951 yılında Ankara’da doğdu. Liseyi Robert Kolej’de tamamladıktan sonra, 1974 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Johns Hopkins Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Columbia Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. Doktorasını Harvard Üniversitesi İnsan Kayankları Ekonomisi’nde tamamladı. 1983 – 1997 yılları arasında çeşitli kademelerde yöneticilik; 1997 – 1999 yılları arasında danışmanlık; 1999 – 2011 yılları arasında Hürriyet ve Daily News gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2011’den beri Yurt Gazetesi ve Oda TV’de köşe yazarı ve Koç Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.
ESERLERİ:
• Kara Dul- Roman. (Timaş Yayınları-1998)
• Teneke Evin Torunu- Anılar. (Timaş Yayınları - 1999)
• Kendini Arayan Türkiye- Bir Siyaset modeli tezi. (Timaş Yayınları - 1999)
• 21.Yüzyılda Küreselleşme ve Türkiye Perspektifi- Siyaset üzerine bir tez. (Timaş Yayınları - 2000)
• Neden Liberalim?- Liberal teoriye bir bakış. (Timaş Yayınları - 2000)
• Kendini Arayan Dünya. –21. yüzyılın paradigmalarını dünya liderleri irdeliyor. (Timaş Yayınları - 2001)
• İnsan Yönetimi.–21. yüzyılda üretimin temel kaynağı insana yeni bir bakış. (OM Yayınları - 2003 ve Alfa Yayınları - 2004)
• Hacı! – Roman. (OM Yayınları-2003 ve Everest Yayınları-2004)
• Huzura Yeniden Yolculuk: XXI. Yüzyılda Bütün İnsan. (OM Yayınları-2003 ve Alfa Yayınları-2004)
• Topal Devrimci Cinayeti – Roman (Everest Yayınları-2005)
• Bir Türk Liberal –Makaleler (Alfa Yayınları-2006)
• Hisarüstü Cinayetleri-Roman (Everest Yayınları-2008 ve Doğan Kitap-2012)
• Aşkın Kendisi Aşk-Tiyatro Oyunu (Mitos&Boyut Yayınları-2008)
• Cüneyt Ülsever-Türkiye’ye Ne Olacak?-Nehir Söyleşisi-Kürşad Oğuz (Hayy Kitap-2009)
• İtirafçı-Roman (Destek Yayınları-2010)
• Yeni Osmanlıcılık ve Kürt Açılımı- Ahmet Davutoğlu politikalarının çıkmazı- (Kırmızı Kedi Yayınları-2011)
• Azrail Aynası-Roman (Doğan Kitap-2011)
• Ayna Paramparça-Roman (Doğan Kitap-2013)
• Efendi ve Köle- Roman (Doğan Kitap-2015)
• Manzara-i Umumiye-AKP İktidarının Sosyo-Politik Analizi- (Kırmızı Kedi Yayınları-2015)
• Gerçek ama hangi Gerçek?- Roman (Labirent Yayınları-2016)
• Geçmişin de Seninle Gelir-Roman (2017 başında Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanacak)

Konuşmaları

Deniz Alphan

Gazeteci. Milliyet ve Sabah gazetelerinin hafta sonu eklerinin yayın yönetmenliğini yaptı. Vizyon dergilerinde 20 yıl kadar yayın yönetmeni olarak görev aldı. Bir süre reklam filmi metin yazarı ve yönetmeni olarak çalıştı. “Dina'nın Mutfağı” ve “Mutfakta Erkek Var” kitaplarının yazarı. “Kaybolan Bir Dil, Kaybolan Mutfak” adlı belgeseli sinemadaki ilk deneyimidir. İstanbul'da doğdu (1947), İstanbul'da yaşıyor.

Konuşmaları

Ediz Anavi

Üniversite eğitimini Endüstri Mühendisliği üzerine yapan ve 3 sene boyunca reklam sektöründe çalışan Ediz Anavi, küçüklüğünden beri ilgi duyduğu psikoloji üzerine bir şeyler yapmak istediğini fark ettiği sırada bir Amerika yolculuğu gerçekleştirir. İnsan psikolojisi üzerine katıldığı workshop ve sertifika programları kendisini bu alanda bir şeyler yapmaya itmiş ve kurucusu olduğu Yer İstanbul’da Karanlıkla Tanışma etkinliğine başlamıştır. Bu güne kadar yaklaşık 200 kişinin deneyimlediği ‘Karanlıkla Tanışma’ etkinliğini, farklı mekanlarda deneyimletmeye devam etmektedir.

Konuşmaları

Ekin Kohen

1982 doğumlu Ekin Kohen St. Michel Fransız Lisesi'nden sonra Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu ve Uluslararası Pazarlama üzerine yüksek lisansını yapmak için Barselona'ya gitti. Türkiye'de birkaç sene prodüksiyon alanında çalıştıktan sonra 2013'te ortağı olduğu Mamut Art Project'in Satış Direktörü olarak çalışmaya başladı ve halen de devam etmekte. Aynı zamanda, 2014-2016 yılları arasında Galerist isimli çağdaş sanat galerisinde de yine Satış Direktörü olarak görev aldı.

Konuşmaları

Elad Gabay

Müzisyen,Kudüs'te yaşıyor,üretiyor ve çalışıyor.Bar İlan Üniversitesi Müzikoloji Bölümü'nü bitirdi. Elad oryantal ve Ortadoğu Yahudi müziğini icra etme ve öğretme konusunda uzmanlaştı. İsrail ve dışında Yahudi oryantal müziği ile ilgili birçok festival ve prodüksiyonda kanun sanatçısı, şarkıcı ve müzik yönetmeni olarak yer aldı. İsrail Oryantal Müzik orkestrasi HİBBA'nın kurucusudur.

Konuşmaları

Emre Alkin (Prof. Dr.)

Akademisyen & Ekonomist

Prof. Dr. Emre Alkin; Saint Michel Fransız Lisesi ve 1991′de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. 1997 yılında “doçent”; 2002 yılında ise “profesör” unvanını aldı.

1999-2003 yılları arasında İMKB Başkan Danışmanlığı, 2003 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürüten Prof. Dr. Emre Alkin; Çukurova Holding, Doğan Holding, Anadolu Holding ve Altınbaş Holding’de görev almıştır. Çeşitli gazetelerde ekonomi köşe yazarlığı, TV8, SKYTÜRK, AHABER, CNNTURK, TRTHABER gibi televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğu yapan Prof. Dr. Emre Alkin, Dünya Gazetesi’nde “Paylaşmasak Olmazdı” isimli sayfasıyla dikkat çekmektedir.

Şu an Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Dekanı olan Alkin aynı zamanda İzmir’in spor kulüplerinden Göztepe Sportif A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği yapmıştır. Temmuz 2017’de Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. Alkin, “Uzlaşmazlık Çözümü” konusunda şirketler ve kamu arasında ulusal ve uluslararası çalışmalara katılmaktadır. Ödeme Sistemleri, Mobil Teknolojiler, Finans ve Mali Konular ile ilgili uluslararası şirketlerde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Emre Alkin’in; “Risk Management”, “Finansal Aracılığın Evrimi”,“Bankalarda Risk Yönetimine Giriş”, Yalın Alpay’'la birlikte kaleme aldığı “Dünden Bugüne Gaziantep”, “Her Şey Ekonomi Değil” , "Paylaşmasak Olmazdı”, “Fikret Mualla’nın Sanatı” ve Platin Dergisi tarafından Yılın En İyi iş Kitabı seçilen “Olaylarla Türkiye Ekonomisi” ile, biri İngilizce olmak üzere sekiz kitabı bulunmaktadır. Ayrıca insan ilişkilerinin dünden bugüne evrimi üzerine yazdığı “Seve Seve Aldattım” isimli kitabı da bu yıl çok satan kitaplar arasında yer almıştır.

Konuşmaları

Erdal Karaöz (Prof. Dr. )

Üniversite eğitimini 1986 yılında Dicle Üniversitesinde tamamlayan Prof. Dr. Erdal Karaöz, 1994 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında “Doktor”, 1996 yılında “Doçent” ve 2002 yılında “Profesör” ünvanlarını almıştır. 2000 yılından günümüze “Kök Hücre, Doku Mühendisliği ve Gen Tedavileri” alanında çalışmalar yürüten Dr. Karaöz, 2005 yılında Harvard Üniversitesinde “fellow professor” olarak çalışmalarda bulunmuştur. 2007 yılında ülkemizde alanındaki ilk kurumsal Ar-Ge merkezi olan “Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi”ni (KÖGEM) kurmuş ayrıca ülkemizde “Kök Hücre” alanında ilk lisansüstü eğitimin başlatılmasını sağlamıştır. 2014 yılından itibaren Liv Hospital’de Rejeneratif Tıp ve Kök Hücre Üretim Merkezleri Sorumlusu olarak çeşitli hastalıklarda kök hücre tedavileri üzerine klinik çalışmalar yürütmektedir. Bu görevinin yanı sıra halen İstinye Üniversitesi (İSÜ) Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı, Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. Dr. Karaöz’ün yayımlanmış 4 adet kitabı, 8'i uluslararası olmak üzere 11 kitap bölümü, 97’si uluslararası 153 makalesi bulunan bulunmaktadır. Birçok uluslararası bilimsel dergi için hakemlik görevlerinin yanı sıra bazılarının editörler kurulunda yer almaktadır. Karaöz, günümüze kadar 60’tan fazla ulusal ve uluslararası projede yürütücü, araştırmacı veya danışman olarak görev yapmış, araştırmaları dolayısıyla çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlarca 50’nin üzerinde ödüle layık görülmüştür.

Konuşmaları

Ersin Alok

1937 yılında doğan Ersin Alok, Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü ile I.I.T.I Akademisi Ticaret ve Gazetecilik Bölümlerini bitirdi.

Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Enstitüsü’nün kuruluşunu yaptı.
Sanat uğraşısına resimle başlayan Alok, ilk sergisini 1953 yılında Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Salonlarında açtı. Doğa ile olan ilişkileri, dağcılık ve su altı çalışmaları onun için “yaşamının tadı oldu” denebilir. 1953’te dağcılığa başlayan Alok’un yurtiçinde 189 çıkışı vardır. Sualtı çalışmalarına 1955’lerde başlayan Ersin Alok dünyanın çeşitli yerlerinde derin su dalışları yaparak fotoğraflar çekti. Türkiye’de ilk Kızıldeniz dalışını gerçekleştirenlerdendir (1977) Bu konuda pek çok konferans ve sergiyi de gerçekleştirdi.

Ayrıca, Güney Amerika, Amazonlarda yaptığı araştırı gezisi, doğal hayatın bütünlüğü ve kaybolan doğal yaşamdaki hayvan türlerinin fotografik çalışmalarının yapılmasına vesile oldu. Türkiye’de Milli Parkların kurulmasında ilk çalışmaları yaparak, bunlarla ilgili fotografik belgeleri saptadı.

1967 yılında profesyonel olarak fotoğrafa başladı ve V. Paris Bienali’nde “Absurd” anlatımı içinde Birincilik Ödülü aldı.
(1967’de Paris’de Fotoğraf ilk defa sanat eseri olarak kabul edildi.) Arkasından Roma, Brüksel, Sofya, Varşova ve ABD Berkley birincilikleri geldi.
1989’da Dünya Fotoğrafçıları Birliği, Helsinki’de Alok’a Asya’yı temsil etme hakkını vererek, DOĞA temalı, Panoramik Üçgen Sergisini üç sanatçı ile açtı.
2005 yılında Dünya Kardeşlik Ödülü Alok’a verildi.
2006 yılında ise, Uluslararası AFAD Fotoğraf Ödülü de Alok’un oldu.
2008’de Türkiye Bilimsel Fotoğraf Ödülü’nün de sahibi oldu.
268 kişisel serginin sahibi olan Alok’un, ayrıca 93 kişisel yurtdışı sergisi vardır.
2005‘ deki New-York sergisi ‘’ İçimdeki Sen ‘’ ile biçim ve palette yeni denemeler olarak izleyicilere sunuldu.
Ersin Alok, 1967’den bu güne, Türkiye ve Dünyanın pek çok yerinden çektiği büyük formatlı görsellerden oluşturduğu 7.5 milyon dia ve bugün digital ortama taşınmış bir arşivle Orta Doğu’nun sayılı Dia Bank’lardandır.
Ses kayıtları konusunda yaptığı çalışmalarla, Ses Arşivi oluşturarak, Dokümanter Ses Bankasının da kurucusudur.
Alok’un bugüne dek 45 kitabı yayınlandı.
“Hellenistic Architecture in Asia Minor” Academy Editions tarafından yayınlandı, 1992

Kendisinin keşfi olan Doğu Anadolu Kaya üstü resimleri yaklaşık olarak 10.000’in üstündedir. ® Bu konu ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında konferanslar verdi ve iki kitap neşretti. Bunlardan biri, Resimlerin Psikoanalitik açıklamaları ile ilgili olarak yapılmış dünyadaki ilk eserdir. Bu konuyla ilgili yeni çalışması (2007) Tanrı Dağları’ndaki (Çin) Tamgali Kaya üstü resimleridir. Ayrıca “Anadolu Sinagogları” isimli eseri de kendi konusundaki ilklerdendir.
Alok, 2000’i aşkın araştırı konferansları verdi. Bugüne kadar Yeni Zelanda ve Güney Kutbu dışında her yerde Prehistorik ve Antropolojik araştırmalar yaptı. Paylaşmanın, tek varoluşçuluk olduğuna inanır. Görselliğin mutlaka paylaşılması gereğini savunur. Gerçek; onun için yöreseldir. “- Dünyanın bütün katmanlarında gerçeğin kendisi, Ora’nın doğrusudur.” der. Son araştırması Himalaya’larda ve Hindu & Budist mabetlerde “Yaşamın Paylaşılması ve Seksüel Davranışlar” konusunda oldu. Alok, Endüstri Fotoğrafçılığı konusunda önemli çalışmalar yaptı. Broşür, Pankart, Kitapçık ve Fuar Sergileri hazırladı. Arkeolojik ve Mimari Fotoğraf çekimi konusunda gerçekleştirdiği buluşlarıyla da ünlüdür. Fotoğrafta renk, kontraslığın kontrolü, mavinin kuvvetlendirilmesi v.b. gibi konularda keşifleri vardır. ®
Türkiye’de, ilk olarak 360 derecelik görüşle, eksiz olarak fotoğraf çekimini gerçekleştirdi, 1986.
Halen digital fotoğrafın, fotoğraf özellikleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu araştırılar için de bir laboratuvar kurmuştur.

Konuşmaları

Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök, 1947 yılında İzmir'de doğdu. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nu 1969 yılında bitirdi. Bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştıktan sonra Fransa'ya giderek İletişim Bilimleri dalında doktora yaptı. Fransa dönüşü, Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev alan Özkök, 1986 yılında doçent olduktan sonra, öğretim üyeliğinden ayrılarak Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi’nin, Ankara ve Moskova temsilciliği görevlerinin ardından 1990 yılında Genel Yayın Yönetmeni olarak atandı. 20 yıl boyunca sürdürdüğü Genel Yayın Yönetmenliği görevini Ocak 2010 tarihinde bırakan Özkök, halen günlük siyasal yazar olarak Hürriyet’teki çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda Dünya Editörler Forumu ( WEF) Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürmekte olan Ertuğrul Özkök’ün, “Sanat, İletişim ve İktidar”-1982, “Kitlelerin Çözülüşü”-1987, “Elveda Başkaldırı”-1987, “Stalin Baroku”-1989, “Arta Kalan Zamanda” – 1998, “Tuhaf”-2010, “Yedi Büyük Günah”- 2012, “Kırk7”-2013 ve “Bir Beyaz Türk’ün Hatıra Defteri”- 2014 –“Tuhaf Bir Çocuğun Fevkalade Hikayesi” – 2015 gibi yayımlanmış kitapları ve yine “Arta kalan Zamanda” isimli seçilmiş aryalardan oluşan 2 ayrı CD si bulunmaktadır.
Evli ve bir çocuk babası olan Özkök İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Konuşmaları

Esra Gaon

Esra Gaon 2003 yılında Microsoft ailesine katıldı ve insan kaynakları birimlerinin birçok farklı alanında görev aldı. Kendisi İK Müdürü rolünün yanısıra Microsoft Orta Doğu ve Afrika bölgesi içerisinde yer alan 79 ülke için Kariyer Planlama ve Performans Değerlendirme süreçlerini yönetti. Bu görevlerine ek olarak Microsoft’un 240 ülkede 15 bin 500 çalışanının yer aldığı geniş bir bölgede kariyer ve performans süreçlerini organize etti.
İnsan Kaynakları alanında 17 yıllık tecrübesi bulunan Esra Gaon, kariyerine 2000 yılında Nicholson International insan kaynakları danışmanlık firmasında başladı. Daha sonra da Heidrick & Struggles adli global danismanlik firmasinda İşe Alım Yöneticiliği yapti. Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Esra Gaon, öğrenim hayatının son iki senesinde Koç Üniversitesi’nde Araştırma Asistanı olarak görev yaptı.

Su anda Microsoft Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine devam eden Esra Gaon bu gorevinden once Microsoft Orta Doğu Afrika Bölge Merkez Ofisinde Pazarlama, Finans ve Tüketici Ekiplerinden Sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak calisti.

Konuşmaları

Ferhat Atik

Kıbrıslı Türk yazar Ferhat Atik, senarist ve yönetmen olarak da birçok çalışmaya imza atmıştır. Occupy Filmmakers ve Occupy Writers aktivistidir. Ekonomi, medya, edebiyat, felsefe ve sinema alanlarındaki doktora seviyesindeki eğitimlerinin ardından gazete ve dergilerde makaleleri yayımlanan yazar, yazdığı yedi bine yakın makale, birçok roman, film ve dizi senaryoları ve çektiği kısa film, uzun metraj film ve belgeseller yanında; televizyon ve radyo programları alanında yapımcılık ve sunuculuklar da üstlendi. Senaryo, roman ve düzyazı ile, felsefe üzerine üniversitede dersler vermektedir; uluslararası dergiler, gazete ve internet yayınları, düşünce ve felsefe dergilerinde makaleleri, araştırmaları, deneme ve öyküleri yayımlandı.

İpek Yolu, Sonbahar, Oyuncak Araba, Çifte Liman, Vakit Varken, Lambousa Krallığı, Kendi Divanında Bir Psikanalist ve Yarından Sonra yayımlanan kitapları arasındadır. Yazar, başta İtalyan RIFF olmak üzere, uluslararası film festivallerinde gösterilmiş kısa filmler için senaryolar yazdı ve yönettmiştir. Bu alanlarda birçok ödül sahibidir.

Sonbahar romanından uyarladığı Anahtar isimli sinema filmi, 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ve 31. İstanbul Film Festivali'nde özel gösterimlerde gösterilmiş ve Kuzey Kıbrıs'ın ilk 35 mm sinema filmi olarak, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta gösterime girmiştir.

Ferhat Atik ayrıca, dünyada bir ilk olan Geleceğe Mektuplar Belgeseli’nin senarist ve yönetmenliğini üstlenmiştir. Bu çalışma, 25 ünlü kişi ile 25 sene sonrasının konuşulduğu, 250 çocuğun gelecek konulu resimlerinin yer aldığı ve ilk gösteriminin 25 yıl sonra 2038 yılında gerçekleşeceği, alanında ilk ve tek bir vizyon belgeselidir. Bu çalışmanın ardından, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği “Soy İzi Peşinde”, “Rüzgar Gülü”, “Kolay Olmadı”, "Kırlangıç" ve "Eğitimd yarım bin yıl" belgesellerini çeken Atik, devam eden yeni 2 belgesel ile, ekim 2018'dr satışa sunulan ve bütün açıklığı ile Holokost’u anlatan “Kristal Gece” isimli roman çalışması bulunmaktadır.

Ferhat Atik; Yitzhak Rabin İsrail Araştırmaları Merkezi onursal öğretim üyesi olan, 5 kez Nobel adayı gösterilmiş ve Sigorni Ödülü sahibi, Freud profesörü ünvanlı dünyaca ünlü psikanalist ve politik psikoloji dehası kabul edilen Prof. Dr. Vamık C. Volkan ile dört yıl birlikte çalışarak; biyografi ve tüm meslek deneyimini yazan ve hakkında “Yas tutma” ile “Terör” konularında iki belgesel çeken yazardır. Yazar, bunlar yanında Türkiye'de, kesintisiz 70 yıldır yayında olan Şalom Gazetesi yazarlarındandır.

Konuşmaları

Ferit Koen

1984 yılında İstanbul’da doğdu. Okul yıllarında tiyatroya duyduğu ilgi dolayısıyla eğitiminde bu konuya yönelmeye karar verdi ve Mimar Sinan Üniversitesi'nde Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü’nde aldığı eğitimin yanı sıra oyunculuk, Dramaturji ve şan dersleri aldı.
ENKA Lisesi, Ulus Özel Musevi Lisesi, Işık Üniversitesi gibi kurumlarda drama eğitmenliği yaptı. Birçok eğitim kurumunun kuruluşunda aktif rol almış ve genel sanat yönetmenliği yapmıştır. Çeşitli vakıf, üniversite, eğitim kurumları, dernek, festival ve özel kuruluşlar tarafından 30’u aşkın ödül ve plakete layık görülen Ferit Koen, kurucusu olduğu Tiyatro Spot’ta atölye çalışmaları ve sahne üstü çalışmalarına devam etmektedir.

Konuşmaları

Gareth Jenkins

Gareth Jenkins 1989 yılından bu yana İstanbul’da yaşayan ve çalışan bir İngiliz vatandaşı. Türkiye’deki ilk on yılında, Türkiye ve civar bölgelerdeki politik, ekonomik ve sosyal konularda, uluslararası haber ajansları, gazeteler ve dergiler için gazeteci olarak çalıştı.
1999 dan itibaren araştırma ve incelemeye, kitap yazmaya, bilimsel makaleler kaleme almaya ve konuşma ve sunumlar yapmaya odaklandı. Birincil ilgi alanları, Türk iç politikası, güvenlik sorunları, sivil-asker ilişkileri, Kürt sorunu, politik İslam, sosyal değişim ve insan haklarıdır.
Gareth Jenkins halen, Washington DC’deki Amerikan Diş Politika Konseyi ile Stockholm, İsveç’teki Güvenlik ve Geliştirme Politikaları Enstitüsü arasındaki Atlantik Ötesi Araştırma ve İdare Kuruluşu olan, Orta Asya & Kafkasya Enstitüsü & İpek Yolu Çalışmaları Programı Ortak Merkezi’nin Yurtdışında Yerleşik Kıdemli Üyesi’dir. Aynı zamanda Country of Origin Information (COI) – Oxford, Birleşik Krallık’taki Uluslararası Mülteci Hakları Girişimi - uzmanıdır. Merkezi Londra’da olan Uluslararası Stratejik Çalışmalar Enstitüsü’nün – International Institute for Strategic Studies- (IISS) danışmanıdır.

Konuşmaları

Gilda Kohen

1966’da İzmir’de doğdum.

1984’te İzmir Amerikan Lisesi, 1988’de Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldum.

Çok uluslu bir kalite kontrol firması ve yine çok uluslu bir reklam ajansında çalıştım.

Aileden gelen mutfak ve dekorasyon merakını Swiss Otel’de düzenlenen sertifika programı ile geliştirdim.

Hisar Okullarında Dünya Mutfakları klüp eğitmenliği yaptım.

Gençlerimize ve çocuklarımıza kültürümüzü tanıtmayı amaçlayan, onlara yönelik bir sunumla hazırlanan Çocuklarla Bayram Sofraları kitabına katkı sağladım.

Halen özel bir atölyede temalı menüler hazırlayarak katılımcıların gelenekselden füzyona çeşitli lezzetlerle tanışarak keyifli vakit geçirdiği bir kurs vermekteyim.

Konuşmaları

Gizem Elçi

1985 İzmir doğumlu. Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-TV ve Sosyoloji bölümlerini tamamladı. Üniversitenin bir senesini Berlin’de geçirdi ve Europa Universitaet Frankfurt (oder)’de eğitim gördü. Öğrenciyken yazıp yönettiği kısa filmleri uluslararası festivallerde gösterildi ve Altın Koza başta olmak üzere birçok ödül aldı. 2015 yılından bu yana Vana Film'de reklam yönetmenliği yapıyor, aynı zamanda 2016 yılında çekilen ‘Dönerse Senindir’ filminin senaristi.

Konuşmaları

Gönenç Gürkaynak

Avukat Gönenç Gürkaynak 87 hukukçusu ile İstanbul’da faaliyet gösteren ELİG Ortak Avukat Bürosu’nun kurucu ve yönetici ortağıdır. Av. Gönenç Gürkaynak 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 1998 yılında İstanbul Barosu’na katılmıştır. Harvard Üniversitesi’nde asistanlık yapmış ve aynı zamanda yüksek lisans derecesini de Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almış olan Av. Gönenç Gürkaynak, İstanbul, New York, Brüksel, İngiltere ve Galler barolarına kayıtlıdır. Av. Gönenç Gürkaynak, ELİG Ortak Avukat Bürosu’nu 2005 yılı başında kurmadan evvel, uluslararası bir hukuk bürosunun İstanbul, New York, Brüksel ve yine İstanbul ofislerinde avukatlık yapmıştır. Av. Gönenç Gürkaynak, yaklaşık 20 yıldır avukatlık yapmaktadır.

Av. Gönenç Gürkaynak, ELİG Ortak Avukat Bürosu’nun Düzenlemeye Konu Sektörler ve Şirket Hukuka Uyum Politikaları departmanının başıdır. Ana çalışma alanları rekabet hukuku, yolsuzlukla mücadele ve şirket içi usulsüzlükler, internet hukuku, ifade hürriyeti ve temel hak ve özgürlükler, şirket hukuka uyum projeleri, sözleşme hukuku, idare hukuku ve ticari davalar alanlarıdır. Kendisi ayrıca iki ayrı üniversitede hukuk ve ekonomi, rekabet hukuku ve Anglo-Amerikan hukuku konularında lisans ve lisansüstü seviyelerde ders vermektedir.

Biri “Türk Rekabet Hukuku Uygulaması için ‘Hukuk ve İktisat’ Perspektifinden ‘Amaç’ Tartışması” adlı Rekabet Kurumu tarafından yayınlanmış ve diğeri de “Anglo-Amerikan Hukukunun Temel Kurumları” adlı Legal Publishing tarafından yayınlanmış toplam iki kitabı ve muhtelif ulusal ve uluslararası yayınevlerinden yayınlanmış yüz elliyi aşkın akademik makalesi ve ulusal ve uluslararası konferanslarda yaptığı iki yüze yakın konuşması vardır.

Konuşmaları

Gürsel Turgut (Prof.Dr. )

Estetik Plastik Cerrahi
Yüz-Çene Cerrahisi

1969’da doğan Dr. Gürsel Turgut, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. 1992 – 1994 yılları arasında Galatasaray Spor Klübü Sorumlu Futbol Takım Doktorluğu yaptı. E.U. Spor Hekimliği’ nde kısa süren asistanlıktan istifa ederek 1994 yılında başladığı Estetik Plastik Cerrahi İhtisası’ nı Şişli Etfal Hastanesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde 2000 yılında tamamladi. 2010 yılında aynı dalda Doçentlik ünvanını aldı
1998 yılında Köln-Almanya’da, 1999 yılında Hamburg’da Berufgenossenchaftliches Unfallkrankenhaus Handchirurgie’de bir süre eğitim amaçlı bulundu. 2003 yılında Belçika’da cerrah olarak bulunduğu Division of Maxillofacial Surgery kliniğinde serbest flep ve acil yüz travma ameliyatları gerçekleştirdi ve Yüz-Çene Cerrahi konusunda deneyimlerini artırdı. 2004 yılında Amerika’da; NewYork Üniversitesi Tıp Fakültesi Institute of Reconstructive Plastic Surgery, North Caroline’da UNC College of Dentistry’de Division of Maxillofacial Surgery ve Mount Sinai School of Medicine Division of Maxillofacial Surgery merkezlerinde deneyimlerini artırmak amacıyla bulundu. Aynı zamanda 2005 yılında Genkord Kök Hücre ve Kan Bankası ile Türkiye de ilk kez diyabetik hastalarda ayaklardaki yara sorunları için ilk kök hücre uygulamalarını gerçekleştirdi.

2010 yılında klinik araştırmalarını yaptığı Genkord Kök Hücre ve Biyoteknoloji AŞ yi devralarak kök hücre çalışmalarına devam etmekte olup patenti kendine ait Kök Hücre ayrıştırma cihazı, Kan ve Kan Ürünleri Ayrıştırma Cihazı ve Aferez Cihazlarını geliştirmiştir. Halen bu cihaz altyapısı üzerinden Yağ Kök Hücreleri, Doku Yapıştırıcılar ve Rekombinant Faktör 8 ilaç geliştirme üzerine araştırmalarına devam etmektedir.

Türkiye de 3 boyutlu tasarım ve tersine mühendislik uygulamalarını Kişiye Özel İmplant –yüz parçaları yapımı ve Epitez üretiminde ilk olarak gerçekleştirirken; bu alanda Dünyada en geniş olgu serisine ve yayınlara sahiptir. Burun Estetik, Meme Küçültme ve Mikrocerrahi ameliyatlarında kendine ait teknikleri bulunmakta olan Dr. Turgut Liv Hospital-Ulus da Estetik Uygulamalr ve Estetik Cerrahi Merkezinde ameliyatlarına devam etmektedir.

Konuşmaları

Hadas Zaken

Aslen San Fransisco doğumlu olan Hadas, 1990 yılında ailesi ile birlikte Yeruşalayim’e taşındı. Askere gitmeden önceki serbest yılını, Bat Yam’da risk altındaki cemaatlere yardım için “Young Judea Course” ile gönüllü olarak çalışarak geçirdi. Hadas askerlik görevini Naot Kedumim’de doğa rehberi olarak yaptı ve 2016 da (Jerusalem Hebrew University) İbrani Üniversitesi’nde Sosyal Hizmetler Lisans Derecesini tamamladı. İbrani Üniversitesi’ndeyken Hadas, civardaki kadın gruplarını destekledi ve bu kadınlarla, İsrail kültüründeki feminizmin farkli yüzlerini inceledi.  Hadas koşmayı, bisiklete binmeyi çok seviyor ve Kudüs’teki “sığınağı” Ein Kerem’de yoga yapıyor. Hadas bugünlerde İzmir Yahudi Cemaati ile birlikte çalışıyor olmaktan heyecan duyuyor!

Konuşmaları

İgal Zakuto (Moderatör)

1972 doğumluyum , Orta okul -Liseyi Robert Lisesinde , Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde aldım. 13 yaşımdan itibaren kendimden genç öğrencilere özel ders verdim . Üniversitenin ilk yılında işe girdim. Dört yıl boyunca okul ve işi beraber götürüp , toplam yirmi yıl Tekstil sektöründe Hammadde ve iplik üretimi üzerine çalıştıktan sonra yedi yıl önce Otomotiv Yan Sanayi Sektörüne geçtim. Hala, Cavo Otomotiv AŞ ile Magal Cavo Aş firmalarında yöneticilik yapıyorum ve Taysad (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesiyim.
Evliyim, biri onüç diğeri sekiz yaşında - iki tane oğlan babasıyım. Uzun yıllar Alt yapıda ve Amatör olarak A Takımında lisanslı basketbol oynadım. Tarih ve spor ilgi alanlarım; oğullarımla Fenerbahçe’nin maçlarına gitmek en büyük zevkim..

Konuşmaları

İlber Ortaylı (Prof. Dr.)

1947 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1969) ile Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Chicago Üniversitesi′nde master çalışmasını Prof. Halil İnalcık ile yaptı. “Tanzimat Sonrası Mahalli İdareler” adlı tezi ile doktor, “Osmanlı İmparatorluğu′nda Alman Nüfuzu” adlı çalışmasıyla da doçent oldu. Viyana, Berlin, Paris, Princeton, Moskova, Roma, Münih, Strasbourg, Yanya, Sofya, Kiel, Cambridge, Oxford ve Tunus Üniversitelerinde misafir öğretim üyeliği yaptı, seminer ve konferanslar verdi. Yerli ve yabancı bilimsel dergilerde Osmanlı Tarihinin 16. ve 19. yüzyılı ve Rusya tarihiyle ilgili makaleler yayınladı. 1989–2002 yılları arasında Siyasal Bilgiler Fakültesi′nde İdare Tarihi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı, 2002 yılında Galatasaray Üniversitesi′ne geçti. Uluslararası Osmanlı Etüdleri Komitesi Yönetim Kurulu üyesi ve Avrupa İranoloji Cemiyeti üyesidir.

Eserlerinden bazıları

 Osmanlı İmparatorluğunda Alman Nüfuzu (1980)
 Osmanlı Aile Yapısı (2000)
 Tarihin Sınırlarına Yolculuk (2001)
 Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek (2006)
 Osmanlı Barışı (2007)
 Eski Dünya Seyahatnamesi (2007)
 Avrupa ve Biz (2007)
 İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı (2008)
 Tarihin Gölgesinde (2011)
 Cumhuriyetin İlk Yüzyılı (2012)
 İlber Ortaylı Seyahatnamesi (2013)
 İmparatorluğun Son Nefesi (2014)
 Eski Dünya Seyahatnamesi (2014)
 Türklerin Tarihi (2015)

Konuşmaları

Işık Ökte

1972 senesinde doğan Işık Ökte, Robert Lisesi mezuniyeti sonrası New York eyaletinde Hamilton College’da ekonomi ve matematik okudu. 1994 senesinde Goldman Sachs şirketinin yatırım bankacılığı bölümünde Wall Street kariyerine başlayan Ökte 23 senedir finans sektöründe çalışmaktadır.

Goldman Sachs’te 3 sene yatırım bankacılığı ve araştırma bölümleri sonrası, Broadway Trading şirketinin New York Borsası temsilcisi olarak işe giren Ökte kariyerini serbest fonlarda müşteriler adına hisse senedi, vadeli işlemler, FX ve opsiyon piyasalarında trade ederek sürdürdü. 14 senelik Wall Street kariyeri sonrası yurda dönen Ökte 9 senedir Istanbul’da lider aracı kurumlarda strateji, hazine, araştırma ve kurumsal satış-pazarlama birimlerinde direktör olarak görev yapmaktadır. BGC Partners, FinansInvest, Halk Yatırım ve 3.5 senedir TEB Yatırım/BNP Paribas kurumlarında devam eden kariyerinde Ökte ulusal TV kanallarında piyasa ve ekonomi yorumcusu olarak tanınan bir yüz haline geldi.

Ökte analiz ve yazılarında, küresel ve Türkiye bazlı olayların piyasa etkilerini incelerken, yatırımcılara kısa vadeli trade ve uzun vadeli portföy yatırımı önerileri sunmaktadır.

Konuşmaları

Işıl F. Demirel

Antropolog, Yazar. Avlaremoz.com başta olmak üzere Şalom, Agos, Evrensel, AltÜst gibi yayınlarda yazılarını yayınlamaktadır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak görev almış bu süreçte Yüksek Lisans tezi için "Çanakkale Yahudi Cemaati ile Gayrimüslim Politikaların İzinde" başlıklı araştırmayı kaleme almıştır. Doktora eğitimini tamamlamakta olan Demirel, doktora tez araştırması için Sefarad kültürü ve kimliği üzerine çalışmaktadır. Türkiye Yahudilerinin tarihi, kimliği, kültürü ve Türkiye’de ve Dünya’da antisemitizm üzerine çeşitli makaleleri bulunan Demirel, ailesi 1934 Trakya göçmeni olduğundan 1934 Trakya Olayları ile özel olarak ilgilenmekte ve konu hakkında her fırsatta makaleler yayınlamaktadır.

Konuşmaları

İzak Bilmen

1981 senesinde Istanbul’da doğan Izak Bilmen orta ve lise öğrenimini Nisantasi Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Koc Universitesi Ekonomi bolumunden mezun oldu. Televizyonda Ekonomi yayinlari yapan CNBC-e kanalinda analist olarak basladigi calisma hayatina sektör temsilcileri ile yaptigi “Is Dunyasindan” adli programin editör sunucusu olarak devam etti. 2008 yilinda Amerika menşeili bir finans kurumu olan BGC Partners Menkul Degerler sirketinde calismaya başlayan Bilmen, halen bu kurumda yabanci kurumsal yatirimcilara Turkiye’de yaptiklari hisse senedi yatirimlarinda danismaklik yapmaktadır. Evli ve iki kiz cocugu babasıdır.

Konuşmaları

İzzet Pinto

İzzet Pinto, 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Bilgi’de başladığı lise eğitimini, Houston Stratford High School’da tamamlamış ve ardından iş hayatına ilk adımlarını atmak üzere 19 yaşında iken Tayland’a yerleşmiştir. Burada birkaç yıl uluslararası ticaret ile uğraşan Pinto, Türkiye’ye dönüşünün ardından 2004 ve 2006 yılları arasında, ünlü Türk yazarlarının en çok satanlar listelerinde yer alan birçok eserinin yurt dışı dağıtımını gerçekleştirmiştir.

2006 yılında kurduğu şirketi “Global Agency” ile ilk Türk televizyon formatının uluslararası arenada satışını üstlenmiştir. Formatlarda yakalanan başarılı ivmenin ardından, Global Agency, 2008 yılında, Türk dizilerini de dünya pazarına sunmaya başlamıştır. Muhteşem Yüzyıl ve 1001 Gece, Global Agency tarafından yurt dışı dağıtımı yapılan ve global birer hit haline gelen en önemli projelerdendir.

İzzet Pinto, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International – JCI) tarafından, 2008 yılında “Yılın Girişimcisi” ödülünü almıştır. Ayrıca 2008-2012 yılları arasında Global Agency, “Dünyanın En Hızlı Büyüyen İçerik Distribütörü” unvanını kazanmıştır.

Bunun yanı sıra Pinto, dünyanin lider fuar organizatoru Reem Midem'in, "Basari Hikayeleri Bu Fuardan Çikar" sloganıyla yürüttüğü kampanyasinin reklam yüzü secilmistir.

Konuşmaları

Jozef Erçevik Amado

Jozef Erçevik Amado 1980 yılında İngiltere’de doğdu, 1995 yılına kadar Adana'da yaşadı. Bates Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra School of the Art Institute of Chicago Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Performans Sanatı ve Video üzerine yüksek lisansını tamamladı. Yaptığı çalışmalar 9.İstanbul Bienali, Londra Royal Academy, Zagreb 15. Uluslarası Performans Konferansı ve SALT’da sergilendi. 2007 yılında, Michael Önder ile İngiltere’de Fluga Films’i kurdu, müzik videoları ve film yapımcılığı yaptı. Yapımcılığını yaptığı kısa film, Dormant, 3. Wild Sound Senaryo yarışmasında finale kaldıktan sonra, 22. Foyle Film Festival’inde Yarışma Bölümü'nde yer aldı.
2012 yılından beri İstanbul'da yapımcılık yapmaktadır. 2015 yılında Bluff Filmi kurdu. 2017 yılında Taksim Holdem ve Adana'da Son Yahudiler filmlerini çekti. Halen yapımcılık yapmaktave Yeditepe Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.

Konuşmaları

Judit Zakuto

Jüdit Zakuto, 1986 İstanbul doğumlu. Ulus Özel Musevi Lisesi ve Cent Koleji eğitimlerinin ardından Marmara Üniveristesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri okudu. 5 yaşından itibaren başlayan dans aşkını “altın bileziğim olmalı” toplumsal anlayışını benimseyerek rafa kaldırıp konservatuara gidememiş olmasının acısını uzun bir sure çocuklara dans dersleri ve dans ile terapi eğitimleri vererek çıkardı. Üniversite boyunca ve ardından marka temsilciği, sosyal medya danışmanlığı yaparken bile çocuklar hayatının bir parçası olmayı hiç bırakmadı. İçinde bir yerde kendi çocukluğuna dair eksik hissettiği parçaları bir başka çocuğun da hissetmemesi için “ne yapabilirim?” sorusu vardı. En sonunda kurumsal hayat içinde kendine ve hayata hiçbir değer katamadığına karar verip çocuklarla iletişim, aile- çocuk/ergen arası iletişim, öğrenim hayatı boyunca ebeveyn iletişimi, çocuk, ergen ve yetişkin koçlukları, alternatif öğrenme ve eğitim teknikleri, şiddetsiz iletişim üzerine 5 yıllık bir sertifikasyon sürecine girdi. Sertifika programlarını Belçika, Londra, İsrail, Almanya ve son olarak da Amerika’da tamamladı. Programlar boyunca yeterlilik derecesine varabilmek için stajyer olarak bir çok yabancı- türk aile ile çalışıp onların ve supervizörlerinin değerlendirmeleri sonucu bu eğitimleri tamamlamaya hak kazandı. Terlik yiyen bir nesilden tamamen özgür nesillere yol alırken, tek istediği potansiyelerini ortaya koyabilen, kendilerini ifade edebilen, bilinçli, farkındalık seviyeleri yüksek, önce kendierine saygıda ve sevgide sonra insanlığa yararlı bireyler yetiştirebilmek üzere çocuklara ve ailelere eşlik etmek.

Konuşmaları

Judith Malika Liberman

Judith Liberman; bir masal anlatıcısı sanat terapisti, ve eğitmen. 1978’de Paris’te doğan Liberman, günlerin ateş başında masallar anlatılarak sona erdiği bir komünde büyüdü. Sorbonne Üniversitesi Dilbilimi Bölümü’nde master yapıp, Pomona Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi ve Paris Konservatuarı Hikaye Anlatıcılığı Bölümü’nde eğitim aldi.

Türkiye ve dünyanın pek çok yerindeki masal performansları seminerler ve konuşmaların yanı sıra, 10 yıldır yetiştirdiği yeni nesil Anadolu masalcılarıyla, Türkiye’de anlatıcılığın yeniden canlanmasının tetikleyicisi olarak görülüyor. ‘Masal Bu Ya’ isimli radyo programı 2014'ten beri haftalık olarak NTV Radyo’da yayınlanıyor. Istanbul'da her ay yeni bir tema ile masal geceleri yapıyor. ‘Masal Terapi’nin de yazarı olan Judith, dünyanın duyduğu masallar değişirse, dünyanın da değişebileceğine inanıyor.

"Hayat bizim hikayemizse, o zaman yaşamak hikayeci olmaktir. Masallar yolumuzu nasıl açar? Bu kadar eskiye dayanan metinlerin modern insanın hayatında bir değişiklik yaratması mümkün mü? Hayal kurmak, zihnimizle çözemediğimiz sorunlar için bize çıkış yolu sunabilir mi?"

Konuşmaları

Kadri Gürsel

1961’de İstanbul’da doğdu. Gazeteciliğe 1986’da Ankara’da haftalık Yeni Gündem haber dergisinde başladıktan sonra ağırlıklı olarak dünya haberleri ve dış politikayla ilgili konularla ilgilendi.
Yeni Gündem’in 1988’de yayın hayatına son vermesinin ardından 1993’e kadar, sırasıyla Cumhuriyet, Güneş ve Sabah gazeteleri ile Nokta dergisinde editörlük ve muhabirlik görevlerinde bulundu.
1993-1997 yılları arasında Agence France-Presse’in İstanbul muhabirliğini yaptıktan sonra Milliyet grubunun bünyesinde bir yıl süreyle çıkan haftalık Artı Haber dergisinin yazı işleri müdürlüğünü üstlendi.
Ardından, 1998’de katıldığı Milliyet gazetesinde bir yıl kadar yazıişleri editörlüğü yaptıktan sonra gazetenin dış haberler müdürlüğüne getirildi ve 2008’in sonuna kadar bu görevde bulundu.
Milliyet’te Dış Haberler Müdürü iken 2007’de başladığı köşe yazarlığını 22 Temmuz 2015’te iktidarın Suriye politikasının Türkiye’deki IŞİD terörünün ana sebebi olduğunu işaret eden bir tweeti nedeniyle işten çıkarılana kadar sürdürdü.
Kadri Gürsel halen Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı ve yayın danışmanlığı yapmaktadır. Bunun yanı sıra Washington DC merkezli Al-Monitor internet sitesindeki “Turkey Pulse” bölümü için de yazmaktadır.
Kadri Gürsel’in 1995’te Güneydoğu’da PKK tarafından kaçırılarak alıkonulduğu sırada yapmış olduğu gözlemleri aktardığı, 1996 tarihli “Dağdakiler” adlı kitabının yanı sıra Fransa’da Şubat 2015’te yayımlanmış “Turquie Année Zéro” adlı bir kitabı da bulunmaktadır.
Kadri Gürsel Viyana merkezli Uluslararası Basın Enstitüsü’nin (IPI) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı’dır.
31 Ekim 2016’da Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonda gözaltına alınıp ardından gazetenin 9 yazar ve yöneticisiyle birlikte tutuklanan Kadri Gürsel, Silivri cezaevinde geçirdiği 11 ayın ardından yargılandığı mahkeme tarafından 25 Eylül 2017’de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Konuşmaları

Lesley Hazleton

Psikolog ve ‘kazara teolog’ Lesley Hazleton, politika ve dinin kesiştiği engin ve patlamaya hazır alanını keşfeder. Son kitabı agnostik (bilinmezci) bir manifestodur: Agnostik duruşu” dünyada varoluş konusunda nasıl düşündüğümüze, iki boyutlu düz bir inanç/inançsızlık çizgisi üzerinde yükselerek ve yeni olasılıklar yaratarak” övmek.
İngiltere’de doğan Hazelton, 13 yıl boyunca Kudüs’te New York Times, Times ve daha birçok yayın için muhabirlik yapmış, daha sonra New York’tan, şu anda yaşadığı Seattle yakınlarında bir gölün üzerinde yüzen bir eve geçmiştir.

Konuşmaları

Lesli Karavil

29 Şubat 1976 İstanbul doğumluyum. Orta ve Lise eğitimimi Işık Lisesinde tamamladıktan sonra San Francisco şehrinde bulunan Academy of Arts Üniversite’sinden Animasyon ve İnternet tasarımı konusunda eğitim aldım.
1998 de New York şehrinde bulunan R/GA animasyon ve multimedya firmasından teklif alarak New York’a taşındım. Beş sene boyunca bu firmada full time tasarımcı olarak çalıştım. Beş sene sonra kolumda başlayan bir rahatsızlık nedeni ile bir süre iş yerimden ayrıldım.
Uzun süredir aklımda olan Avrupa deneyimini tadabilmek için Barcelona şehrine taşınma kararı verdim. Firmadan daha önce birikmiş olan kazancımla bir sene işimden ayrı olarak Barcelona’da dil öğrendim, iş imkanlarını inceledim. Bir süre sonra Doubleyou reklam firmasından iş teklifi aldım ve bir seneye yakın tekrar Art Director olarak çalıştım ancak kolumda olan sıkıntı devam etti. Artık bir firma içinde çalışmanın dışında farklı yöntemler araştırmaya başladım. O sırada firma içinde arkadaşlarımın incelediği bir web sitesi ilgimi çekti. 2006 yılında sitenin kurucusu ile görüşüp kendisi ile anlaşarak, Le Cool İstanbul şehir rehberi sitesini kurdum. Bu sıra içinde bazı Türk firmaları ile iletişime geçip, onların İspanya ayağında ilgilendiği müşteriler ile ilişkilerini kurup, iki tane tekstil ve bir tane kimyasal madde firmasının iletişimlerinin artışını ve yeni müşteri portfolioları geliştirmelerini sağlamaya başladım. Bir süre sonra tamamen tek başıma çalışıyor olarak kendimi buldum ve 10 yıl İspanyada bulunduktan sonra İspanyol vatandaşlığımı almış, İspanya kültürünü iyice anlamış ve iki tane yurt dışı ilişkili farklı iş platformu kendime hazırlamış şekilde İstanbul’a geri döndüm.
Bu sırada ilgimi çeken Le Cool İstanbul’a bir nevi rakip olan ama reklam alım konusunda başarılı görmediğim Beyogluin.com sitesini kendi bünyemize katmaya karar verdim.
İş durumunda değişimler, iniş çıkışlar elbet oldu ama cesaretli bir şekilde yeni olanakları daima inceledim. Bir süre sonra uzun zamandır çok istediğim oyunculuk derslerini almaya başladım. Akşamları katıldığım bu dersler sayesinde bambaşka bir çevrenin içine girdim. İlk önce Şahika Tekand daha sonra Craft Oyunculuk Atölyesi’nde gece derslerini alarak oyunculuk eğitimimi 4 yıl içinde tamamladım. Şu an farklı dizi ve tiyatro projelerinde de çalışmalarım devam etmekte.

Konuşmaları

Mendy Chitrik (Rav)

Safed-İsrail'de 1977 yılında, geleneksel olarak din adamlarından oluşan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Aile geleneğine uyarak, kendisi de Lubavitcher rabilerinin takipçilerinden oldu.
Genç yaşta Yeşiva'ya girerek Talmud ve Hasidim'lerin mistik öğretilerini öğrenmeye başladı. Öğrenimi onu İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Uruguay'a taşıdı. 1999 yılında eğitimini tamamladı ve Rabi olmanın yanında Mohel, Sofer ve Şohet olarak mezun oldu. Rabinik derecelerini İsrail Hahambaşısı ve diğer önemli Yahudi dini otoritelerinden aldı.


Habad Lubavitch için gezgin bir rabi olarak hizmet vermeye başladı ve dünyanın farklı köşelerinde, farklı cemaatlerde görev yapmanın yanında, bir on-line rabi hizmeti için de görev yaptı.


2001 yılında eşi Chaya ile birlikte İstanbul'a taşındı. Burada Yahudilik ile ilgili faaliyetler yürütmekte, yerel cemaat üyelerinin yanı sıra, yabancılara da Şabat yemeklerinde ev sahipliği yapmakta ve Tora öğretmektedir. Altı dil bilen ve yedi çocuk babası olan Rav Chitrik, İstanbul'daki Aşkenaz Cemaati'nin Hahamı olarak hizmet vermektedir.
Rav Mendy Chitrik'in ‘On Yıldır Türkçe Konuşuyorum' adlı ilk kitabı Mart 2012 yılında yayınlandı. İkinci kitabı ‘Bar mı? Mitsva mı?' kitabı Ağustos 2014'te yayınlandı.

 

Konuşmaları

Meri İstiroti (Moderatör)

Sağlık sektöründe 27. Yılına giren Meri İstiroti, ülkemizde profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan yöneticilerden olmuştur. İstiroti, Boğaziçi Üniversitesi psikoloji eğitiminin ardından, Sağlık ve Hastane Yönetimi konusunda yüksek lisans yapmıştır.
1990 yılından bu yana International Hospital’ da , Amerikan Hastanesi 'nde ,Bayındır Holding'e bağlı Yaşamkent 'te görev alan İstiroti, Acıbadem Sağlık Grubu’nda yurtiçi ve yurtdışı pazarlama alanlarında ve Grubun yeni hastane açılışlarında görev almıştır.
Dünya Göz ve Bozlu Holding’de yer alan görevlerinin ardından 2012 yılı ortasında Liv Hospital projesine kurucu Genel Müdür olarak başlamış, halen Liv Hospital’da Grup Koordinatörü olarak yöneticiliğe devam etmektedir.
TÜSİAD tıp turizmi alt çalışma grubunda da 2007 - Aralık 2009 tarihine kadar görev alan Meri İstiroti, Türkiye'deki en saygın uluslararası ticaretle ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarından DEİK Sağlık Komitesinin başkanlığını 2007 - Mart 2010 tarihleri arasında yapmıştır.
Türk Sağlık Turizm derneği icra kurulu başkanı olarak sağlık turizminin ülkemizde gelişimi için çalışmalarına devam etmektedir.
‘’30 Yaşa Mektuplar’’ ve ‘’Son Söz Doktorların’’ adlarında iki kitabı yayınlanan İstiroti , iki çocuk sahibidir.

Konuşmaları

Michal Bardavid

Brandeis Üniversitesi'nde eğitimine başlayan, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Danışmanlığı Bölümü'ne transfer olan Bardavid, yüksek lisansını da İstanbul Üniversitesi Endüstri Psikolojisi Bölümü'nden aldı.
2002'de asıl uzmanlık alanı olan Dans Terapisi eğitimine İspanya'da International Dance Therapy Institute'da başlayarak 2008'de tamamladı. Bu süre içinde Gestalt Terapisi, Aile Terapisi, Psikodrama gibi çeşitli alanlarda temel eğitimlere katıldı.
2005 - 2007 aralığında Anadolu Sağlık Merkezi - John Hopkins'de hastane personeli ve yönetim kadrosu ile, kurumsal bağlılığa ve kişisel gelişime yönelik programlar yürüttü. Kendisi Boğaziçi Üniversite'sinde dans terapisi konulu seçmeli ders de vermekte. Michal dans terapisi workshoplarını ise Metin Hara'nın kurmuş olduğu Trust Human Academy'de sunuyor.
2008-2011 yılları arasında medyada bir kariyer yapmaya başlayan Michal 6News Haber Kanalı'nda İngilizce haber spikerliği ve program sunuculuğu, 2011-2012'de ise Bloomberg HT'de program sunuculuğu yaptı.
2012'de bir sene boyunca Koç Sistem’de Endüstriyel Psikolog olarak çalışan bağlılığını arttırmak amacıyla farklı çalışmalar gerçekleştirdi. Medya sektöründe çalışmaya devam eden Michal, 2013 itibariyle Çin'in uluslararası İngilizce yayın yapan CCTV kanalında Türkiye muhabiri olarak görev yapmakta. CCTV için gezi protestolarını, Ukrayna'da Kiev protestolarını ve Kobani savaşını Türkiye sınırında takip etti.
Türk Psikologlar Derneği (TPD), Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği (IAGP), ve Amerikan Dans Terapisi Derneği (ADTA) üyesidir.

Konuşmaları

Mümin Sekman

Mümin Sekman, İstanbul doğumlu yazar, danışman ve kişisel gelişim uzmanı. Türkiye’de kişisel gelişim uzmanı meslek adını tanımlayan ve kullanan ilk kişi olan Sekman, kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefliyor. Liderlere, starlara ve iş adamlarına danışmanlık yapmasının yanısıra, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (KİGEM) de kurucusu.
İstanbul’da dünyaya gelen Mümin Sekman, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Hukuk alanında kariyer yapmayan ve kendisini kişisel gelişim çalışmalarına adayan Sekman, Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil adlı ilk kitabını, 21 yaşındayken yazdı. Kişisel gelişim ve başarı konulu kitaplar yazmaya devam etti ve Kesintisiz Öğrenme adlı 2. kitabını yayımladı.
Son 10 yılda kişisel gelişim alanındaki çalışmalarını kapsamlı şekilde sürdüren Sekman’ın 40 ilde düzenlediği seminerlere, 55 binden fazla kişi katıldı. Uzmanın, 100 Bin adet basılan son kitabı Her Şey Seninle Başlar ise 1 yıl içerisinde 400.000 satış rakamına ulaşarak ‘en başarılı başarı kitabı‘ oldu ve çıen çok satanlar listesinde. Sekman aynı zamanda ‘Kişisel Gelişim Merkezi’nin (KİGEM) de kuruculuğunu yaptı. Kigem.com sitesi, ilk Türkçe kişisel gelişim sitesi oldu ve 60 binden fazla üyeye ulaştı.
Liderler, televizyon yıldızları ve iş dünyasından isimlere yönelik uyguladığı ‘kariyer check up‘ı ile birebir danışmanlık yapan Sekman, Çocuklar Duymasın adlı dizinin de senaryo danışmanlığını yaptı. Bunun yanısıra çok sayıda yazarın da ilk kitabının editörü oldu. Çevik Şirketler ve Türk Usulü Başarıadlı kitaplarıyla bu alandaki çalışmalarını yayımlayan Sekman’ın açıklamalarından birisi şöyleydi:
‘Kişisel gelişim uzmanı’ meslek adını, Türkiye’de tanımlayan ilk kişi olan Sekman, Ajans Press’in her yıl açıkladığı ve hakkında en çok haber çıkan sanatçı, yazar ve işadamlarının sıralandığı ‘En Medyatikler’ raporunda, 1.104 haberle 2006 yılının ‘en çok haber olan yazarlar’ sıralamasında 8. oldu.
Kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefleyen Sekman’ın kitapları şimdiye kadar 45 baskı yaptı ve kitaplarının tüm satışı 540bini geçti. Hayat felsefesi; ‘ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil‘ olan yazara göre başarılı olmak ‘öğrenilebilir’.
Kitapları:
1. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil. (10.baskı)
2. Kesintisiz Öğrenme (7.baskı)
3. Türk Usulü Başarı (6.baskı)
4. Başarı Üniversitesi (7.baskı)
5. Kişisel Ataleti Yenmek (9.baskı)
6. Çevik Şirketler (5.baskı)
7. Herşey Seninle Başlar

Konuşmaları

Murat İpek

1969 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun. Aynı üniversitede Balkan Naci Atölyesi'nde Yüksek Lisans yaptı.
İstanbul Şehir Tiyatroları, Devlet Tiyatroları ve birçok özel tiyatroda görev aldı.
Aldığı görevlerin başında yazarlık, yönetmenlik, oyunculuk ve ışık tasarımı gelmektedir.
Yazarlık hayatına gençlik yıllarından bu yana, aldığı ödüllerle devam eden Murat İpek, bu konuda bir çok başarıya imza atmıştır.
Sanatsal yaşamında tiyatronun her dalında olan profesyonel yaklaşımının yanı sıra, resim sanatıyla da kendini ve sevenlerini başka dünyalar taşımaktadır.

Konuşmaları

Neyir Turalı

Tekstil endüstrisinde 25 yıllık deneyimi vardır. Kalite kontrol ve üretim odaklı bir tekstil firmasını sıfırdan kurmuştur. Bir kadın hakları savunucusu olarak yaşamını, şirketi ve kadın çalışanları arasında bölüştürmüştür. Sağlıklı yaşam yolculuğuna iki yıl önce başlamıştır. Sağlıklı beslenme tutkunu olmuş, çiğ gıdaya inanmıştır. Besin değeri olmayan gıdalardan uzak, kolay ulaşılabilir, makul fiyatlı ve bitki temelli çiğ gıda markası olan “Atelier Raw”ı kurmuştur. Atelier Raw, insanların yaşamlarını olumlu etkiler yaratarak dönüştüren, bitki-temelli yaşam tarzı eğitimine adanmıştır.

Konuşmaları

Nezih Başgelen

1958 yılında İstanbul’da doğdu. 1978’de konusunda ülkemizdeki ilk yaygın süreli yayın olan Arkeoloji ve Sanat Dergisi’ni çıkardı ve bugüne kadar başarıyla yayımladı. 1982’de kurduğu Arkeoloji ve Sanat Yayınları, yurdumuzun zengin tarihi eserleri, eski uygarlıkları hakkında araştırma, inceleme, el kitapları, kataloglar, gezi rehberleri gibi 21 temel dizi üzerinden 800’e yakın başvuru eserinin yayımını gerçekleştirmiştir.

1986’da Türkiye’nin tarihi doğal ve turistik değerlerine dönük hizmet veren görsel doküman arşivini (Celsus Picture Library) oluşturdu. Ülkemizin zengin arkeolojik potansiyelini sistematik bir şekilde fotoğraflarla belgeledi. Bu konuda saygın bir başvuru kaynağı oluşturdu. Türkiye ile ilgili eski seyahatname, resim, belge, kitap ve haritaları topladı. Yabancı ülke müzelerindeki ve arşivlerindeki Türkiye’den giden eserleri belgelemeye çalıştı.

Çocuklara yönelik tarihi eserleri ve eski uygarlıkları sevdirmeyi amaçlayan eğitici boyama kitapları projesini başlattı. Ülkemiz insanına eski kentleri ve harabeleri tarihi ve doğal çevre değerlerini sevdirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlayan kültür turlarını organize etti ve bizzat gerçekleştirdi. Ülkemizin turizm programlarında yer almayan yörelerine binlerce kişiyi götürdü ve bilgilendirdi. Yazdığı yazılar, verdiği konferanslar, yayınladığı kitaplar, düzenlediği etkinliklerle arkeolojinin ve eski eserlerin korunmasının ülkemiz kamuoyunda yer almasını sağladı. Yurt içinde ve yurt dışında arkeoloji ile ilgili toplantı ve etkinliklerde ülkemizi başarıyla temsil etti.

Trakya ve Anadolu’da özellikle Doğu Anadolu’da yaptığı araştırmalar ve inceleme gezilerinde pek çok bilinmeyen kalıntı, anıt ve arkeolojik yerleşmeyi belgeleyerek bilim dünyasına tanıttı. Arkeoloji, sanat tarihi, etnoğrafya, turizm, tarihi ve doğal çevrelerin korunması hakkında yayınlanmış bine yakın çalışması vardır.

Eserlerinden Bazıları

• Anadolu Notları, İstanbul, 1979
• İlyada Şehir İsimleri, İstanbul, 1982
• Anadolu Uygarlıkları, İstanbul, 1983
• Tarihte Yeşilköy, İstanbul, 1984 (2. baskı 2008)
• Birgi'den Gevaş'a, İstanbul, 1986
• Eski Kartpostallarda Kütahya, İstanbul, 1986
• İlyada, Anabasis Şehir İsimleri, İstanbul, 1987
• Hititleri Boyayalım Kargamış Kabartmaları, İstanbul, 1988
• Bir Zamanlar Mersin, İstanbul, 1989
• Bir Masal Ülkesi Kapadokya, İstanbul, 1991
• Cappadocia, A Wonderland, İstanbul, 1992
• Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Öneriler (E. Tatar-M. Özdoğan’la birlikte) İstanbul, 1993
• Maden Döküm Sanatı, İstanbul, 1994 (Ö. Küçükerman, G. Tanyeli, A. Batur ile birlikte)
• Anatolia, Garden of the Sun, İstanbul, 199
• Geçmiş Zamanda Kentler Dizisi, Ankara, Bodrum, İstanbul, İzmir, Mersin, Şişli 1998
• Bir Zamanlar Kentler Dizisi (1998-1999): Adana, Ankara, Antakya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bodrum, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şişli, Trabzon, Tokat, Uşak, Üsküdar, Van, Zonguldak.
• The Legacy Of Gaziantep To World Culture, İstanbul, 1999
• Tarihe Son Bakış - Belkıs/Zeugma, Halfeti, Rumkale, İstanbul, 2000 (Rıfat Ergeç ile birlikte)
• Türkiye’de Barajlar ve Göl Alanlarındaki Kültürel ve Doğal Miras, İstanbul 2001
• Türkiye’de Belgesel Sinema ve Arkeoloji, İstanbul 2002
• Nemrut Dağı “Keşfi, Kazıları, Anıtları” İstanbul 2003
• Eski Haritalarda Batı Anadolu, İstanbul 2005
• İstanbul “City of the Sultans”, İstanbul 2006
• Türkiye’de Koleksiyonculuk ve Arkeolojik Mirasın Korunması, İstanbul 2007
• Tarihte Yeşilköy (2. baskı) İstanbul 2008
• Türkiye Cumhuriyeti’nde Mübadil, Muhacir ve Mülteciler (1923-1938) Genel Bir Bakış İstanbul 2008
• Arif Müfid Mansel’s Excavations of Tumuli In Turkish Thrace, İst. 2009
• Müze-i Hümayun’dan Günümüze İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul 2010
• The Landwalls of Istanbul, İstanbul 2011
• Eski Kartpostallarda Antalya, İstanbul 2012

Konuşmaları

Nilgün Belgün

18 Mart'da İstanbul’da doğdum… Özel Şişli Kolejini bitirdikten sonra İstanbul Belediye konservatuarı Şan ve Tiyatro Bölümünde okudum…
1973 yılında Devekuşu Kabare’de “Haneler” oyunda başrol oynayarak profesyonel olarak oyunculuğa başladım.

1990 yılında TRT 1 de yayınlanan “Bir Başka Gece” adlı müzik eğlence programında yer alan, "Darbukatör Bayram" adlı skeçte oynadığım “GÜLPEMBE” rolüyle kısa sürede daha büyük bir kitle tarafından tanındım.

“İŞTE MÜZİK İSTE EĞLENCE”, “GECE SEFASI” gibi müzik ve eğlence programlarında oyunculuk ve sunuculuk yaptım.
1993 yılında Milliyet Gazetesi yılın en iyi TV – KOMEDİ KADIN OYUNCUSU ödülünü aldım.

Kemal Sunal ile başrolünü paylaştığım “ BIÇKIN”(1988), Zeki Ökten'in yönetmenliğini yaptığı "ÇİNLİLER GELİYOR" (2006), Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı "BANA ŞANS DİLE" rol aldığım bazı sinema filmlerinden bir kaçı…

“İÇİMDEKİ KADIN”, “BİR KADIN BİR ERKEK, DÜET VE DÜELLO" ve “AŞK ve KOMEDİ” adında yayınlanmış 3 kitabım bulunmaktadır. Son olarak da 2013 yılında çıkan Gülenay Börekçi’nin kaleme aldığı “Hayat… Sen Benimsin” adlı söyleşi kitabım var.

3 yıl boyunca, Türkiye Menopoz ve Osteoporoz Derneği ile birlikte tüm Türkiye genelinde “KADINI BİLİNÇLENDİRME” kampanyasında çalışmalar yaptım. Ayrıca, PERKİSON hastalığıyla ilgili de 2 yıl boyunca sağlık çalışmalarında yer aldım…

2005 yılında, Tiyatro İstanbul’da oynadığım “TEPETAKLAK” oyunla yılın en iyi komedi kadın oyuncusu olarak 8 tane ödül aldım.

2006-2007 döneminde TV 8 ‘de yayınlanan, bir çok köşe yazarının ve halkımızın büyük ilgi ve beğenisini kazanan “HAFTA İÇİ HERGÜN NİLGÜN BELGÜN” adlı sabah programını yaptım.
2008 yılında Yağmurdan Sonra sinema filminde oynadım.

2010 yılında Acun Ilıcalı’nın yaptığı ve Show Tv’de yayınlanan “Yok Böyle Dans” yarışmasın da 10 hafta yarışmacı olarak yer aldım.

2011 yılında iki sezon Sky Türk ekranların da yayınlanan “Bildiğiniz Gibi” programını Ali Saydam ile birlikte yaptım.

2012 yılında sahnelemeye başladığım Nilgün Belgün’le “Aşk ve Komedi” adlı tek kişilik gösterim devam etmekte.. Bu gösterimi İstanbul’da, İstanbul dışında pek çok yerde ve Mart ayında Amerika’da Newyork’ta, Ekim ayında ise İsveç’in Stockholm, Göteborg, Malmö, 2015 yılında Avusturya Bregenz şehirlerinde binlerce Türke sahneledim. Gösterim hali hazırda devam etmektedir. Bu sene 41. Sanat yılımı kutluyorum.

Oylum ve Merve adında iki kız annesiyim.

ROL ALDIĞIM BAZI TV DİZİLERİ;
Bizim Mahalle (1993), Cümbüş Sokak(1993), Çiçek Taksi (1995), Köşe Kapmaca (1996), Hayvanlara Dokunduk (1997), Kadınlar Klübü (1999), Baykuşların Saltanatı (2000), Ada’da Bir Sonbahar (2000),
Bir Demet Kahkaha (2000), Güz Gülleri (2001), Şen Kahkahalar (2001), Bana Şans Dile (2001),
Şeytan Bunun Neresinde( 2002), Büyümüş de Küçülmüş (2003), Beybaba/ Koltuk ( 2003),
Mavi Kolye (2004), Tatil Aşkları (2004), Üçüncü Tür (2004) ,Yalancı Yarim (2006), Yabancı Damat(2004) Benim Annem Bir Melek (2008-2009), Papatyam (2010-2011), Akasya Durağı(2008-2009-2010-2011),

ROL ALDIĞIM BAZI TİYATRO OYUNLARI;
“DELİLER BOŞANDI”, “İKİNİN BİRİ” , “ PAPAZ KAÇTI” , “ KARMAKARIŞIK”, “HOŞÇA KAL İSTANBUL”, “MATRUŞKA”, “YEDİ KOCALI HÜRMÜZ” , “BİR KIŞ ÖYKÜSÜ”, “KEŞANLI ALİ DESTANI” , “ÇILGIN HAFTASONU” , “TEPETAKLAK”, “GÖNÜL HIRSIZI”, “İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE” HALEN, TİYATRO İSTANBUL'DA SAHNELENMEKTE OLAN, NİLGÜN BELGÜN’LE “AŞK VE KOMEDİ” ADLI TEK KİŞİLİK GÖSTERİYİ OYNAMAKTAYIM…

Konuşmaları

Nur Batur

GAZETECİ-YAZAR –TELEVİZYONCU
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

Türk Eğitim Derneği Ankara Kolejinin ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra 1976 yılında Anadolu Ajansında gazeteciliğe başladı.
1980’de BM’in Dag Hammorjold Bursunu alan ilk gazeteci olarak Newyork’a gitti. Türkiye’ye dönüşünde Tercüman gazetesine transfer oldu. Daha sonraki yıllarda Milliyet, Hürriyet ve Sabah gazetecilerine transfer olup iç ve dış politika yazıları yazdı.
Kanal-D Televizyonunun kuruluşunda Ankara Temsilciliğinin üstlendi. Ayrıca haber programlar hazırlayıp sundu..
1995-2007 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nin Atina ve Ankara Temsilciliğini yapan ilk kadın gazeteci oldu.
Aynı yıllarda CNN Türk Televizyonunda da haber programlar ve belgesellere imza attı.
BBC ,Amerikanın Sesi ve Almanya’nın sesi radyoları başta olmak üzere birçok Uluslararası Radyo ve Televizyona haber ve yorum yaptı.

1986-1989 yılları arasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 3 kez yılın gazetecisi, 1994’de Tempo Dergisi tarafından da yılın en iyi televizyon sunucusu seçildi. 2004’de Uluslararası Barış ve Dostluk ödülünü aldı. 2008’de Cumhuriyetin 84. yılında Televizyon ve Gazetecilik dalında “ Yılın Altın İnsanı” ödülü verildi.

Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve İslam Dünyasındaki siyasi gelişmeleri yerinde inceleyip tarihi şekillendiren çok sayıda liderle konuştu. Bunları arasında İslam Dünyasının ilk kadın Başbakanı Benazir Butto, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere eski Başbakanı Tony Blair, Filistin davasının efsanevi lideri Yaser Arafat, Soğuk Savaşta Moskova’ya bayrak açan Lech Walesa, Irak’ın asılan lideri Saddam Hüseyin ve Tarık Aziz, fanatik bir İsraillinin kurşunuyla öldürülen İzak Rabin,yer altı örgütü Gladio’nun kurucusu Francesca Cossiga, Nato Genel Sekreteri Rasmussen ,Türk-Yunan diyalogunun mimarı George Papandreu,Irak’lı Kürt liderler Mesut Barzani ve Celal Talabani, gibi isimler yer alıyor.
Arafat’ın karısı Suha Arafat’ı dünyaya tanıtan ilk röportajla bir suikastte öldürülen Benazir Butto’yla dünyadaki son kapsamlı röportajı yapan gazeteci oldu.

Batur, çok sayıda Avrupa liderinin yanısıra, Türk ve bölge liderleriyle de olaylara ışık tutan uzun söyleşiler yaptı. Çok sayıda araştırmaya da imza attı. Amerikan ve İngiliz gizli arşivlerinde yaptığı araştırmalarla 27 Mayıs,12 Mart askeri darbeleri ve Kıbrıs ve Küba nükleer pazarlıklarına ışık tutan yazı dizileri hazırladı.
George Town Universitesi. Wiltonpark Konferansı ve Brüksel forumu gibi birçok uluslararası konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Batur’un yayınlanmış 5 kitabı bulunuyor.
İlk kitabında Yunan siyaset dünyasının perde arkasını anlattı.“Yeniden Yaşasaydım” adlı ikinci kitabında ise Rauf Denktaş’ın hayatını Bilinmeyen yönleriyle kaleme aldı..Batur’un Benazir” adlı üçüncü kitabında bombalı saldırıda öldürülmeden kısa bir sure önce Dubai’de görüştüğü Pakistan’ın Eski Başbakanı Benazir Butto’yla yaptığı dünyadaki son nehir söyleşi yer alıyor..
Batur "Tarihi Yazarken Yaşamak " adlı kitabında ise dünya liderleriyle yaptığı tarihi sözleşileri topladı.
” Apo'yla Son Tango " adlı beşinci kitabında ise Abdullah Öcalan, 1999’da Şam’dan atıldıktan sonra Yunanistan’a kaçısı ve saklanışı sırasında Yunan Hükümeti ve İstihbarat Örgütünün oynadığı rolü ve Yunanistan’ın yıllarca PKK’ya verdiği desteğin perde arkasını Atina Mahkeme Zabıtlarına dayanarak anlattı
2 çoçuk annesi olan Batur,halen Bahçeşehir Üniversitesinde Yüksek lisans öğrencilerine Kriz Yönetimi dersleri veriyor. Konferanslar vermeye,TV ve Radyo programlarına yorumcu olarak katılmaya devam ediyor.

Konuşmaları

Orit Rumi

‘’Ne yaptığımın farkında değilsem onu yapmaya devam etmekten başka şansım olmaz.’’Jean -Jacques Rousseau

Yaratıcı Farkındalık Koçu olarak bireysel ve grup seansları yapıyorum. Yolculuğuma 2013 yılında ICF (International Coaching Federation) onaylı Eurasion Gestalt koçluğu eğitimi ile başladım. Vizyonumu 2014-2015 Expressive Art Therapy ve 2015 Story Coaching eğitimleri ile genişlettim. ICF tarafından onaylı akreditasyonumu 2016 yılında almaya hak kazandım. 2014 yılında tanıştığım ve o günden beridir koçluk seanslarımın vazgeçilmez parçası olan, bireylerin bakış açılarını genişletmelerine ve seçeneklerini farketmelerine destek olan Points of you ™ The Coaching Game Cards gelişim aracını kullanıyorum. 2016 yılında bu gelişim aracını diğer profesyonellere ve koçlara yayabilme adına eğitmenlik sertifikasını aldım. Şu anda Points Of You™’nun eğitimlerini ve workshoplarını vermekteyim. Bugün kendinize bir hediye vermek, kendinizi keşfetmek, yaratıcılığınızı deneyimlemek, farkındalığınızı arttırıp eğlenceli zaman geçirmek isterseniz hepinizi atölyeme beklerim. Atölye minimum 6 kişilik maximum 10 kişiliktir.

Konuşmaları

Rakela Köksal Palombo

12 Ocak 1976’da İstanbul’da doğdum. Mutfakta denemeler yapmayı çok seven ve güzel yemeğe düşkün bir aileden geliyorum. Son yirmi yıldır yurt içi ve yurt dışı pek çok kurs ve sertifika programına katılarak yemek merakımı eğitimle desteklemeye çalışıyorum. Geçtiğimiz senelerde çocukluk arkadaşlarımla birlikte ‘Pinkladies’ Cookbook’ serisi olarak iki yemek kitabı çıkardık, üçüncü kitabımız da hazırlık aşamasında. Yaklaşık bir senedir kendim de rafine şeker kullanmadığımdan, sevdiğim yiyecek ve tatlıları daha ‘az zararlı’ hale getirmeye çalışıyorum. Bu sürecin başlangıcına denk gelir şekilde yine yaklaşık bir senedir özel bir hobi merkezinde ağırlıklı olarak rafine şekersiz tatlılar ve pratik davet yemekleri olarak özetleyebileceğim atölyeler düzenleyerek ‘Rakela’nın Mutfak Terapisi’ adı altında eğitim veriyorum.

Konuşmaları