Konuşmacılar

-

...

Konuşmaları

Arelia Çiçek

Arelia Çiçek Galerisi markasıyla 1988 yılında Hüseyin Avni Özkan tarafından kurulan firma 1993 yılında Arelia Çiçekçilik Tic. Ltd. Şti. adını almıştır. Kurucu ortağımız Hüseyin Avni Özkan Ekim 2012 de bu şirketle ortaklığını bitirmiş olup, yeni firması Arelia Çiçek ve Etkinlik Hizmetleri Ltd. Şti. ni kurmuştur. Göktürk’te hizmete başlayan yeni firmamıza 1 yıl sonra Mecidiyeköy şubesi, 2,5 yıl sonra da Çengelköy şubesi eklenmiştir. Ulusal ve uluslararası düzeyde bir çok organizasyonda başarıyla hizmet vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Her geçen gün hizmet ve ürün yelpazesini geliştirmekte olan firmamızın hizmetlerinden bazıları;
• Nefes aldıran buketler,
• İnanılmaz ve şaşırtıcı aranjmanlar,
• Acımızı hafifleten çelenkler,
• Çok farklı objeler
• Harika bitki tasarımları,
• Kupon bitkiler,
• Kendinizi farklı bir ortamda hissettirecek mekan dokunuşları,
• Farklı Şehir ve Ülkelerdeki sevdiklerinize gönderebileceğiniz şık çiçek tasarımları,
• Ömrünüzde yaşayabileceğiniz en özel geceniz olan düğünlerinizin A dan Z ye planlanması,
• Düğün ve davetlerinizin çiçek tasarımları..
• Salon bitkileri ve objelerin kiralanması..

Konuşmaları

Asker Kartarı (Prof. Dr. )

Kars’ta doğdu. Kars Lisesi'nden mezun olduktan sonra Gazi Eğitim Enstitüsü Fen Bilimleri Bölümünü ve Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışırken sosyoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde siyaset bilimi, sosyal psikoloji ve Türkoloji’yi yan dal olarak tamamlayıp Kültürlerarası İletişim alanında doktora yaptı. İşyerinde kültürlerarası iletişim sorunlarıyla ilgili olarak BMW Otomobil Fabrikasında yaptığı araştırma 1996 yılında Almanya’da bilim ödülüne layık görüldü. Münih Üniversitesi Kültürlerarası İletişim Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Doçentlik ve profesörlüğünü iletişim bilimleri dalında aldı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne döndü. 2003 yılına kadar her yıl bir dönem Münih Üniversitesi’nde ders verdi. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kurdu ve 2010 yılına kadar dekanlığını yaptı. 2010’dan beri Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Son yıllarda Cibali-Fener-Balat semtlerinin kültür tarihi ve azınlıkların gündelik yaşamını öğrenmeye çalışıyor. Bu bağlamda İstanbul’da Karma Evlilikler ve Balat’ta Gündelik Yaşam başlıklı iki araştırma projesini tamamladı. Balat kültür tarihini insan-mekân bağlamında incelemek üzere yeni bir araştırma projesi üzerinde çalışmaktadır.
İngilizce ve Almanca bilen Prof. Dr. Asker Kartarı’nın kültürlerarası iletişim alanında, Türkiye ve Almanya’da yayınlanmış kitapları ile alan araştırmalarına dayalı ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır.

Konuşmaları

Atilla Yeşilada

1961 yılında Bahariye, İstanbul’da doğdum. ST Georg Avusturya Lisesi 1980 mezunuyum. 1978 yılında AFS bursuyla ABD, Wisconsin Eyaleti’nde bir yıl liseye devam ettim. Ekonomi ve işletme dalında üniversite diplomamı yine ABD’nin Illinois Eyaleti’nde Eastern Illinois Üniversitesi’nden aldım. Ekonomi branşında Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsü’nde üst lisans yaptıktan sonra, New York Eyaleti;Troy, Rensselaer Polytechnic Institute Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi dalında doktora çalışmaları yaptım. 1989 yılında bir yıl The Jerome Levy Institute’da araştırma uzmanı olarak görev yaptım. Eş zamanlı olarak doktora sürecinde çeşitli Amerikan Üniversiteleri’nde ekonomi ve finans dersleri verdim.

1990 yılında Türkiye’ye dönüp 2011 yılına kadar başta Global Menkul Değerler, EMDAŞ ve Ege Yatırım olmak üzere çeşitli aracı kurumlarda araştırmadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yaptım. 2001 yılında sevgili dostum Dr. Murat Üçer ile birlikte halen 20 Gelişmekte Olan Ülke’de faaliyet gösteren ve araştırma ürünlerini dünyaca ünlü çokuluslu şirket ve fon yöneticilerine pazarlayan GlobalSource Partners’ın Türkiye danışmanları olduk. 2001-2011 yılları arasında CNBC-E, Habertürk, Business Channel ve CemTV’de ekonomi ve haber analiz programları da sundum. Halen GlobalSource Partners vasıtası ile 100’den fazla yabancı müşteriye İstanbulanalytics markası altında ise 30 Türk kuruma araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Konuşmaları

Avraham Burg

1955 yılında Kudüs’te doğan Burg,  İbrani Üniversitesi’nde Sosyoloji okudu.


İsrail sosyal yaşamının en iyi tanınan simalarından biri; siyasetçi, yazar ve televizyon konuşmacılarındandır.

NYU- Abu Dhabi ve The Diplomatic Academy- Viyana’da profesyonel konuşmacıdır. HUC New York’tan Onursal Doktora ünvanı almıştır.
İlk olarak 1988 yılında İşçi Partisi'nin bir üyesi olarak meclise seçilir, 1995'te meclisten istifa eder, 1999'da meclis başkanı olarak geri döner. Burg'un kamu hizmetindeki meslek hayatı, Lübnan'da savaşa karşı kurulan protesto hareketi ve Peace Now grubuna aktivist olarak katılması ile başlar. İsrail'in çevresi için sağlam bir avukat, çoğulculuğun ve toleransın önde gelen bir taraftarı ve İsrail'de din ve siyasetin ayrılması gerektiğinin savunucusudur.
Haaretz, 124 News ve Shvoong’da blog yazarıdır. “Avishag” ve çok satılan “The Coming Days”, “God is Back”, “Very Near to You” ve “Defeating Hitler” kitaplarının yazarıdır. Birçok kuruluşta yönetim kurulu üyesidir. Tiberia, New York, Venedik, Berlin, Paris ve Viyana maratonlarına katılmıştır.
İbranice, İngilizce ve Fransızca bilen Avraham Burg eşi Yael ve 6 çocuğu ile birlikte Nataf köyünde yaşamını sürdürmektedir.

Konuşmaları

Ayşegül Sönmez

1975 yılında İstanbul'da doğdu.
Birçok gazete ve dergide çalıştı; sanat eleştirmenliği ve köşe yazarlığı yaptı.
2012 yılında Sanatatak.Com'u ve Sanatatak Yayınları'nı kurdu. 2007 AICA Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği Turkiye başkanı.
Haksız Tahrik, Evde Konuşmalar, Umut Burnundan Dolaşarak editörlüğünü yaptığı kitaplar arasındadır. Halen Sanatatak.Com'un genel yayın yönetmenliği görevinin yanısıra Okan Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 2018 Kyoto Yarışması Felsefe ve Sanat alanında jüri üyesi.

Konuşmaları

Bahar Feyzan

Bahar Feyzan İstanbul doğumludur. Ailesi Romanya ve Selanik göçmenidir. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını New York Universitesi'nde uluslararası ekonomi üzerine yaptı. İlk olarak CNBC-e’de medyaya adım attı. Habertürk TV kurucularından oldu. NTV’nin New York temsilcisi olarak beş yıl Amerika’da yaşadı. Türkiye onu Truva filminin başrol oyuncusu Brad Pitt’le yaptığı röportajla tanıdı. Haber müdürlüğü yaptı. STAR TV, Kanal24 ve TRT Türk’te kendi programlarının editör ve sunuculuğunu üstlendi. TV8 için Adnan Menderes ve Ayhan Aydan belgeselini yazdı ve hazırladı. Türkiye’nin tarihi ve antik kentleriyle ilgili belgesel programları hazırlayıp sundu. Senaryo yazarlığına devam eden yazarın ilk romanı Struma Aşk Yolcusu, 2014 yılında Everest Yayınları’ndan çıktı. İkinci romanı Adım Nisan, Mayıs 2018’de Doğan Kitap’ta yayımlandı. Yazar Şalom gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

instagram/baharfeyzan
Twitter.com/baharfeyzan

Konuşmaları

Cem Say ( Prof. Dr)

Akademisyen
TED Ankara Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Prof. Dr. Cem Say, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesidir. Cem Say, yapay zekânın “nitel uslamlama” ve Türkçe doğal dil anlama alanlarında öncü çalışmalar yaptı. Üzerinde 15 yıl uğraştığı bir problemin çözülmesinin olanaksız olduğunu kanıtladıktan sonra kuramsal bilgisayar bilimi, kuantum hesaplama, olasılıksal bilgi işlem ve karmaşıklık kuramı konularına da eğildi. Kısaca, “bilgisayarların neleri yapabilecekleri, yapamadıkları şeyleri de neden yapamadıkları”nı araştırıyor. İnsan zihninin nasıl çalıştığını çözmeye çalışan Bilişsel Bilim konusunda Boğaziçi Üniversitesi’ndeki lisansüstü programının kurucularından olan Say, bir dönem ülkeyi meşgul eden davalardaki dijital delilleri inceleyip sahteliklerini ortaya çıkaran bilgisayar uzmanları arasında yer aldı.
Bilim ve teknoloji konularında aranan bir konuşmacı olan Say, CNNTürk, HaberTürk, KanalD gibi birçok kanalda teknolojinin geleceği ve toplumda kullanımı üzerine röportajlar vermiştir. Bilimsel makalelerin yanında Herkese Teknoloji gibi popüler bilim dergilerinde Bitcoin nasıl çalışır, blok zinciri nedir, paylaşım ekonomisi neyi getirecek gibi karmaşık konuları herkesin anlayacağı açıklıkta anlatmasıyla ünlüdür. Sosyal medya kullanıcısı olan Say, bilimkurgu, uzay yolculuğu, ve daha birçok konuya da meraklıdır.

Konuşmaları

Cindy Kohener

 

Klasik tüketim hayatında kaybolan ruhlara tekrardan hayal kurmayı ve yaratıcılıklarını hatırlatmaya çalışan bir hayalperest. Yaratım gücünün, hayal gücüyle bağını farkettirmek ve canlandırmak üzerine çalışan biri.
Amaç yaşanılabilir sağlıklı, mutlu ve keyifli bir yaşam deneyimi yaratmak, araç ise yaratıcılık.

1983’te İstanbul'da doğdu. Neden nasıl? Sorularını sıkça kullanarak büyüyen bu meraklı çocuk ilk dansla tanıştı, sonra resimle , sonra tiyatroyla. İlkokulda başlayan tiyatro eğitimi farklı ekollerden isimlerle üniversite yıllarının sonuna kadar devam etti. (Haldun Dormen , Ali Poyrazoğlu, Semir Aslanyürek vs.)
En sonunda tüm sanat dallarını içinde barındıran, yaşamı anlatan hikayelerle dolu sanata aşık oldu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi’nde Sinema-TV Bölümü'nü bitirdi.
2001’den bugüne yerli ve yabancı olmak üzere çeşitli sinema ve reklam produksiyonlarında yönetmen ve yardımcı yönetmen olarak yer aldı. İçindeki meraklı yine durmadı ve işin mutfağının her kısmında olmak istedi. Kurgusu, efektleri, animasyonları çekimi derken her adımında bir dönem çalıştı. Yurt içi ve yurt dışında, Osman Sınav, Gani Müjde, Cem Yılmaz, Ezel Akay gibi birçok ustayla çalışma şansını yakaladı.
2010’dan bugüne, şifalanmak, gerçekliğini bulmak, içsesini duyabilmek güdüsü ile yolculuğuna başladığı kişisel gelişim alanında, çalışmalara katılıyor. Peru, Avustralya, Japonya ve Macaristan başta olmak üzere, Dünya’nın birçok yerinden şamanlarla, ustalarla çalışıyor, Hindistan’daki OSHO Ashram’ı, İnsana Güven ve benzeri merkezlerde eğitimler alarak ve vererek dünyayı geziyor.
YARAT EĞLEN ‘FARK’ET SEV mottosu ile
HER GÜN YENİ BİR SEN YARAT’mak üzerine eğitimler, çalışmalar yapıyor.
Kendi değimiyle Yaratıcılık kasımızı çalıştırmak ve çalıştırırken de fark etmek ,şifalanmak diyelim...
Sanatla, dansla , filmlerle, kişiye ve kurumlara özel yaratılmış oyunlarla, drama yöntemleri ile meditasyon teknikleri ile çalışmalar sunuyor.

Konuşmaları

David Horovitz

David Horovitz, İsrail’in lider İngilizce haber internet sitesi The Times of Israel’in kurucu editörüdür. Bu web sitesini Şubat 2012 de kurmuştur. Ayda 25 milyon sayfa gösterimi ve 4 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Site, İsrail, bölgesi ve Yahudi dünyası hakkında bağımsız haberler sağlamaktadır. Ayrıca Fransızca, Arapça ve Persçe de yayınlanmaktadır. Blog platformuna da 7000 den fazla blogger yazmıştır.
Horovitz 2004-2011 yılları arasında The Jerusalem Post’un baş editörlüğünü yapmış, daha önceleri ise ödüllü haber dergisi The Jerusalem Report’un editörü ve yayıncısı olmuştur.
İsrail’den, The New York Times, Los Angeles Times, Irish Times ve Independent (Londra) gibi birçok gazete için yazmıştır. Kendisiyle, CNN, BBC, Sky, Fox News, NPR gibi birçok TV ve radio istasyonlarında sık sık röportajlar yapılmaktadır.
Horovitz, İsrail, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da, İsrail’deki güncel gelişmeler üzerine konferanslar vermekte ve ayrıca İsrail’e gelen AIPAC delegelerine İsrail’i tanıtıcı brifingler vermektedir.
Son 30 yılın tüm İsrail başbakanları, Barack Obama (başkan adayı iken İsrail’e yaptığı ziyaret sırasında), George Bush, Tony Blair, Vladimir Putin ve Paul Mc Cartney gibi uluslararası figürlerle önemli röportajlar gerçekleştirmiştir.
2004 te “Still Life with Bombers: Israel in the Age of Terorism” ve 2000 de “A Little Too Close to God: The Thrills and Panic of a Life in Israel” in yazarıdır. Her ikisi de ABD de Knopf tarafından yayınlanmıştır. 12 ülkede yayınlanan, Yitshak Rabin’in biyografisi: “ShalomFriend”in editörü ve ortak yazarıdır. 2005 te İsrail ve Diasporada Gidişat JDC Gazetecilik Ödülü'nü, 1995 te Bnai Brith Dünya Merkezi’nin Gazetecilik Ödülü'nü, 2014 te ise Bnai Brith’in Gazetecilikte Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü almıştır.
Horovitz 1983'te Londra’dan İsrail’e göç etmiştir. Lisa ile evlidir ve üç çocuğu vardır.

Konuşmaları

Ediz Anavi

Üniversite eğitimini Endüstri Mühendisliği üzerine yapan ve 3 sene boyunca reklam sektöründe çalışan Ediz Anavi, küçüklüğünden beri ilgi duyduğu psikoloji üzerine bir şeyler yapmak istediğini fark ettiği sırada bir Amerika yolculuğu gerçekleştirir. İnsan psikolojisi üzerine katıldığı workshop ve sertifika programları kendisini bu alanda bir şeyler yapmaya itmiş ve kurucusu olduğu Yer İstanbul’da Karanlıkta Tanışma etkinliğine başlamıştır. Bu güne kadar yaklaşık 200 kişinin deneyimlediği ‘Karanlıkta Tanışma’ etkinliğini, farklı mekanlarda deneyimletmeye devam etmektedir.

Konuşmaları

Emil Goldenberg (Dr.)

1946 yılında İstanbul’da doğdu. 1964-1970 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi aldı. Ardından Tel-Aviv Sackler Tıp Fakültesi’nde Klinik Nöroloji ve yan dal eğitimi gördü. 1972-1978 yılları arasında Asaf Harofe Hastanesi Nöroloji Bölümü ve Paris Üniversitesi Pitie Salpetriere Hastanesi Nöroradyoloji Bölümü'nde çalıştı. İhtisas sonrası Witwatersrand Üniversitesi’nde araştırma tezi üzerine çalıştı. Johannesburg ve Diamond Headache Clinic Chicago’da öğretim üyeliği yaptı (1978-1981). Asaf Harofe Hastanesi Nöroloji Bölümü’nde şef yardımcısı ve Sackler Tıp Fakültesi’nde nöroloji okutmanı görevlerinde bulundu (1981-1985)
1985-1996 yılları arasında İstanbul Amerikan Hastanesi Nöroloji Bölüm Şefi oldu. Goldenberg halen özel muayenehanesinde hasta Kabul etmektedir ve aynı zamanda Amerikan Hastanesi’nin Nöroloji konsültanıdır.

Konuşmaları

Emin Çapa

1967, İzmit doğumlu olan Emin Çapa, İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik okudu. Ekonomik entegrasyon teorileriyle ilgilendi. Üniversiteye başladığı sene Hürriyet’te stajyer oldu.
İlk kez Tempo Dergisi’nde kadrolu ekonomi muhabiri oldu. Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kurucuları arasında yer aldı. İşçi-işveren konularına olan ilgisi nedeniyle kısa bir süre TİSK’te çalıştı ve toplu sözleşme pazarlıklarıyla ilgilendi. Sabah Gazetesi’nde 5 sene ekonomi muhabirliği ve Endüstriyel İlişkiler üzerine haftalık köşe yazıları yazdı. Ardından TÜSİAD’da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde Başkan Danışmanı olarak çalıştı.
1999 Kasım ayından bu yana CNN TÜRK’te çalışıyor. Editör olarak başladığı CNN TÜRK hayatında, önce Ekonomi İstihbarat Şefi, ardından Ekonomi Haber Müdürü, son olarak da Ekonomi Müdürü oldu. CNN TÜRK Ekonomi Müdürü Çapa; 2012 yılında hazırladığı “O Sırada” programında her şeyin arkasını merak edenler için 150 metrede cam da sildi, yerin 39 metre altını da inceledi. 2013 yılında “Aklın İzi” programında, izleyicilerini hurafeye, batıla, bilimsel görünen aldatmacalara karşı aklın ve bilimin peşine düşmeye davet etti.
Ardından gündelik hayata bilimsel, akılcı ve soğukkanlı bir bakış için “Dünyanın 1001 Hali”ni programını hazırlayıp, sundu. "Dünyanın 1001 Hali"nde, yeni teknolojiler, kaybolan eski bilgiler, uzak yıldızlardan, yakın kentlere kadar bilmeye değer her haber ekrana taşınıyor. Çapa, ekonomi bültenlerinde ve konuk olduğu diğer programlarda ekonomiyi herkesin anlayacağı şekilde yalın bir dille anlatıyor. Emin Çapa, seçim yayınlarında CNN TÜRK’ün kıdemli ekran yüzleri ve değerli konukları ile beraber aralıksız 18 saatten fazla ekranda kalıyor, rakamların verdiği mesajları analizlerini paylaşıyor.
Çapa; Kalite Kongresi, Turizm Zirvesi, Pazarlama Zirvesi, TED X İstanbul gibi ulusal ve uluslararası seminer ve etkinliklerde sunumlar gerçekleştiriyor. Üniversitelerden gelen davetler üzerine her yıl 20'den fazla konferansta yaptığı sunumlarla gençlerle buluşuyor. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri için medya eğitimleri veriyor.
Amatör olarak bahçıvanlık, astronomi, sanat tarihi ve arkeoloji ile ilgileniyor. Gazeteci olmasaydı astronomi okumayı hedefleyen Çapa, astronomiyle ilgili yayınları yakından takip ediyor.

Konuşmaları

Erhan Erkut (Prof. Dr. )

Erhan Erkut, lisans derecesini 1980’de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden, doktorasını ise 1986’da Florida Üniversitesi’nden aldı. 1985-2005 yıllarında Alberta Üniversitesi İşletme Fakültesinde ders veren Prof. Erkut bu dönemde “INFORMS Teaching of Management Science Practice Award” ile “3M Teaching Fellowship” başta olmak üzere dokuz eğitim ödülü ile Canadian Operational Research Society tarafından verilmiş beş başarı ödülü aldı, ve 50’den fazla hakemli dergi makalesi yayınladı. Eğitim ve araştırmanın yanında birçok endüstriyel projeyi de yöneten Prof. Erkut, Centre for Excellence in Operations adlı bir uygulamalı araştırma merkezi kurdu, ve INFORMS Transactions in Education dergisinin kurucu editörlüğünü yaptı.

2005’de Türkiye’ye dönen Prof. Erkut, 2005-07 arasında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığı, 2008-13 arasında Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğü, 2014′den bu yana ise MEF Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı görevlerinde bulundu. İstanbul Erkek Lisesi Eğitim Vakfı, Kariyer Planlama Derneği, ve Bilim Kahramanları derneklerinde yönetim kurulu üyeliği yapan Prof. Erkut, son yıllarda Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmaktadır.

Konuşmaları

Ersin Alok

1937 yılında doğan Ersin Alok, Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü ile I.I.T.I Akademisi Ticaret ve Gazetecilik Bölümlerini bitirdi.

Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Enstitüsü’nün kuruluşunu yaptı.
Sanat uğraşısına resimle başlayan Alok, ilk sergisini 1953 yılında Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Salonlarında açtı. Doğa ile olan ilişkileri, dağcılık ve su altı çalışmaları onun için “yaşamının tadı oldu” denebilir. 1953’te dağcılığa başlayan Alok’un yurtiçinde 189 çıkışı vardır. Sualtı çalışmalarına 1955’lerde başlayan Ersin Alok dünyanın çeşitli yerlerinde derin su dalışları yaparak fotoğraflar çekti. Türkiye’de ilk Kızıldeniz dalışını gerçekleştirenlerdendir (1977) Bu konuda pek çok konferans ve sergiyi de gerçekleştirdi.

Ayrıca, Güney Amerika, Amazonlarda yaptığı araştırı gezisi, doğal hayatın bütünlüğü ve kaybolan doğal yaşamdaki hayvan türlerinin fotografik çalışmalarının yapılmasına vesile oldu. Türkiye’de Milli Parkların kurulmasında ilk çalışmaları yaparak, bunlarla ilgili fotografik belgeleri saptadı.

1967 yılında profesyonel olarak fotoğrafa başladı ve V. Paris Bienali’nde “Absurd” anlatımı içinde Birincilik Ödülü aldı.
(1967’de Paris’de Fotoğraf ilk defa sanat eseri olarak kabul edildi.) Arkasından Roma, Brüksel, Sofya, Varşova ve ABD Berkley birincilikleri geldi.
1989’da Dünya Fotoğrafçıları Birliği, Helsinki’de Alok’a Asya’yı temsil etme hakkını vererek, DOĞA temalı, Panoramik Üçgen Sergisini üç sanatçı ile açtı.
2005 yılında Dünya Kardeşlik Ödülü Alok’a verildi.
2006 yılında ise, Uluslararası AFAD Fotoğraf Ödülü de Alok’un oldu.
2008’de Türkiye Bilimsel Fotoğraf Ödülü’nün de sahibi oldu.
268 kişisel serginin sahibi olan Alok’un, ayrıca 93 kişisel yurtdışı sergisi vardır.
2005'deki New-York sergisi "İçimdeki Sen" ile biçim ve palette yeni denemeler olarak izleyicilere sunuldu.
Ersin Alok, 1967’den bu güne, Türkiye ve Dünyanın pek çok yerinden çektiği büyük formatlı görsellerden oluşturduğu 7.5 milyon dia ve bugün digital ortama taşınmış bir arşivle Orta Doğu’nun sayılı Dia Bank’lardandır.
Ses kayıtları konusunda yaptığı çalışmalarla, Ses Arşivi oluşturarak, Dokümanter Ses Bankasının da kurucusudur.
Alok’un bugüne dek 45 kitabı yayınlandı.
“Hellenistic Architecture in Asia Minor” Academy Editions tarafından yayınlandı. (1992)

Kendisinin keşfi olan Doğu Anadolu Kaya üstü resimleri yaklaşık olarak 10.000’in üstündedir. Bu konu ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında konferanslar verdi ve iki kitap neşretti. Bunlardan biri, Resimlerin Psikoanalitik açıklamaları ile ilgili olarak yapılmış dünyadaki ilk eserdir. Bu konuyla ilgili yeni çalışması (2007) Tanrı Dağları’ndaki (Çin) Tamgali Kaya üstü resimleridir. Ayrıca “Anadolu Sinagogları” isimli eseri de kendi konusundaki ilklerdendir.
Alok, 2000’i aşkın araştırı konferansları verdi. Bugüne kadar Yeni Zelanda ve Güney Kutbu dışında her yerde Prehistorik ve Antropolojik araştırmalar yaptı. Paylaşmanın, tek varoluşçuluk olduğuna inanır. Görselliğin mutlaka paylaşılması gereğini savunur. Gerçek; onun için yöreseldir. “- Dünyanın bütün katmanlarında gerçeğin kendisi, Ora’nın doğrusudur.” der. Son araştırması Himalaya’larda ve Hindu & Budist mabetlerde “Yaşamın Paylaşılması ve Seksüel Davranışlar” konusunda oldu. Alok, Endüstri Fotoğrafçılığı konusunda önemli çalışmalar yaptı. Broşür, Pankart, Kitapçık ve Fuar Sergileri hazırladı. Arkeolojik ve Mimari Fotoğraf çekimi konusunda gerçekleştirdiği buluşlarıyla da ünlüdür. Fotoğrafta renk, kontrastlığın kontrolü, mavinin kuvvetlendirilmesi v.b. gibi konularda keşifleri vardır. 
Türkiye’de, ilk olarak 360 derecelik görüşle, eksiz olarak fotoğraf çekimini gerçekleştirdi. (1986)
Halen digital fotoğrafın, fotoğraf özellikleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu araştırılar için de bir laboratuvar kurmuştur.

Konuşmaları

Ersin Kalaycıoğlu (Prof. Dr.)

1973 yılında Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden lisans programını tamamlayarak mezun olmuştur. Bilahare, Amerika Birleşik Devletleri'nde The University of Iowa, Siyaset Bilimi Bölümü'ne devam ederek 1975'te Master of Arts (Yüksek Lisans), 1977'de de Ph. D. (Doktora) programını tamamlamıştır. Uzmanlık dalı Karşılaştırmalı Siyaset olup, bu dal içinde siyasal katılma ve siyasal temsil konularında uzmanlaşan Prof. Kalaycıoğlu'nun Türkçe olarak yayınlanmış Karşılaştırmalı Siyasal Katılma, Çağdaş Siyasal Bilim, ve Ali Yaşar Sarıbay'la birlikte derlediği Türk Siyasal Hayatı, Türkiye'de Siyaset: Süreklilik ve Değişim, Türkiye’de Politik Değişme ve Modernleşme ve İngilizce olarak yayınlanmış Çiğdem Balım, Cevat Karataş, Gareth Winrow ve Faroz Yasemee ile birlikte derlediği Turkey: Political, Social and Economic Challenges in the 1990s (Leiden, New York: E. J. Brill, 1995), telif eser olarak yazdığı Turkish Dynamics: Bridge Across Troubled Lands, (New York, Macmillan- Palgrave, 2005) ve Ali Çarkoğlu ile birlikte yazdığı Turkish Democracy Today: Elections, Protest and Stability in an Islamic Society, (London: I. B.Tauris, 2007) ve Rising Tide of Conservatism in Turkey, (New York: Palgrave – Macmillan, 2009), Deniz Kağnıcıoğlu ile birlikte derlediği Karşılaştırmalı Siyasal Sistemler (3. Baskı) (Eskişehir: Anadolu Üniversitesi AÖF, 2018) toplam on kitabı, ve on adet kitap boyutlarında Üstün Ergüder, Yılmaz Esmer, Hamit Fişek, Süleyman Özmucur, Murat Sertel, Nihat Falay, Umut Özkırımlı, ve Binnaz Toprak ile birlikte yürüttüğü çeşitli araştırmaların sonuçlarını irdeleyen araştırma raporları, Türkçe ve İngilizce olarak bilimsel, hakemli uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlanmış olan çeşitli makaleleri vardır. 1990 - 1997 arasında Üstün Ergüder ve Yılmaz Esmer’le birlikte, Michigan Üniversitesi profesörlerinden Ronald Inglehart’ın başkanlığında yürütülen Dünya Değerler araştırmasının bir parçası olarak yapılmakta olan Türkiye’de Değerler araştırmasında çalışmıştır. Prof. Kalaycıoğlu, Koç Üniversitesi öğretim üyesi Ali Çarkoğlu ile birlikte, Türkiye’deki International Social Survey Program (ISSP) saha araştırmalarını 2008’den beri yürütmektedir. 1977 – 1984 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat ve Siyasal Bilimler Fakültelerinde, 1984 – 2002 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2002 -2004 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Eylül 2004 ila Eylül 2007 arasında Işık Üniversitesi rektörü olarak çalışan Prof. Kalaycıoğlu, 2007 Eylül’ünden beri Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Prof. Kalaycıoğlu, Siyasi İlimler Türk Derneği, Bilim Akademisi, Türk Sosyal Bilimler Derneği, International Political Science Association (IPSA), Middle East Studies Association of North America (MESA), Political Studies Association (PSA), International Studies Association (ISA), Midwest Political Science Association (MPSA) ve ayrıca Türk Demokrasi Vakfı (TDV), Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) ve İstanbul Politikalar Merkezi’nin (IPM) de kurucu üyesidir.

Konuşmaları

Esra Aliçavuşoğlu ( Doç . Dr.)

1973’te İstanbul’da doğdu. 1991’de Özel Kadıköy Kız Lisesi’ni bitirdi. 1996’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı kurumda, 1999’da yüksek lisansını; 2005’te ise “1980 Sonrası Türk Sanatı’nda Sanatçının Yaratımında Kendilik Temsili” başlıklı tezi ile doktorasını tamamladı. 2000’de University of The Arts London Central Saint Martins’de “Curatorial Studies” alanında kurslara katıldı. 1996-2002 yılları arasında; Cumhuriyet’te kültür-sanat muhabirliği, Yapı Kredi Yayınları tarafından çıkarılan Sanat Dünyamız dergisinde editörlük, Tarih Vakfı İstanbul dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştı. 2006-2013 yılları arasında Cumhuriyet’te ve tasarım kültürü dergisi Arredamento Mimarlık’ta sanat eleştirileri ve yazıları yazdı. 2013’de Doçent oldu; halen sanat tarihi derslerini verdiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta AICA Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği kurucu üyesi ve AIAS – International Association of Independent Art and Design Schools’da editörlük görevi bulunmaktadır. Aliçavuşoğlu’nun ulusal ve uluslararası pek çok akademik yayında makaleleri yayınlanmıştır. Kitapları:

• Esra Aliçavuşoğlu, Uzak Mekan, Hüsamettin Koçan Kitabı, İstanbul: Baksı Kültür Sanat Vakfı Yayınları, 2010.
• Ali Artun, Esra Aliçavuşoğlu (ed.), Bauhaus: Modernleşmenin Tasarımı Türkiye’de Mimarlık, Sanat, Tasarım Eğitimi ve Bauhaus, İstanbul: İletişim Yayınları, 2009.
• Esra Aliçavuşoğlu (ed.), Sanatı ve Yaşamıyla Andy Warhol, İstanbul: Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 2001.

Konuşmaları

Fatoş Karahasan ( Dr.)

Dr. Fatoş Karahasan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, Pazarlama İletişimi, Reklam ve Dijital Pazarlama dersleri vermektedir. 14 yıl, uluslararası reklam şirketlerinde tepe yöneticilik yaptıktan sonra, şimdi yönetim danışmanı olarak, yerli ve yabancı kuruşların reklam ajans konkurları, ürün lansmanları, ürün stratejileri ve araştırma projelerinde yer almaktadır. 

Fatoş Karahasan, pazarlama, iletişim ve yönetim konularında konuşmalar yapmakta ve eğitimler düzenlemektedir. Ayrıca, önemli konferanslarda, Moderatörlük ve Konferans Başkanlığı görevini üstlenmektedir. 

Reklamcılık ve Siyasi Pazarlama konularında iki kitabı Fransızcadan dilimize kazandırmıştır. Katkıda bulunduğu “Siyasetin Pazarlaması" gibi çeşitli kitapların yanısıra, “Vasat Reklamdan Nasıl Kurtulunur?”, “Taşlar yerinden Oynarken, Dijital Pazarlamanın Kuralları” , “Akla ve Kalbe Giden İletişim Yolları” ve Açılın Gençler Geliyor başlıklı dört kitabın yazarıdır. 

Ayrıca, Dünya, Start Up  ve cnnturk.com da köşe yazarı olarak , gündemi izleyen makaleler yazmaktadır.

Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) üyesidir.

 

Konuşmaları

Gila Benezra

1980 yılında İstanbul'da doğan Gila Benezra, 1998-2000 yılları arasında Akademi İstanbul'da Reklamcılık okudu. Reklam ajansında mutsuz mutsuz çalışırken düşündü, taşındı, insanları farklı kişiliklere sokabilmek, maskeler ardına saklayabilmek, bazen de tüm çıplaklıklarıyla doğallıklarını yansıtabilmek için 15 yıl önce reklamcılığı bırakıp makyaj yapmaya karar verdi.
2003 yılında Derya Ergün Makyaj Stüdyosu'nda kozmetik ve plastik makyaj konularında, The Hampshire Studios London- Stuart Bray ile Plastik Makyaj Eğitimini tamamladı. Sayısız sinema filmi, reklam filmi, moda çekimi, klipler, müzikaller ve tiyatroda makyaj sanatçısı olarak görev aldı. Aile Arasında, İstanbul Kırmızısı, Organize İşler 2, Güneşi Gördüm, A.R.O.G, Mucize 2 gibi filmler Gila Benezra'nın Makyaj Sanatçısı olarak görev aldığı filmlerden bazılarıdır. 2017 yılında Ferzan Özpetek’in İtalyan yapımı olan Napoli’nin Sırrı filminde tek Türk makyaj sanatçısı olarak çalışmıştır.

Konuşmaları

Gülcan Özer (Dr.)

Dr. Gülcan Özer erişkin psikiyatristi, psikoterapist. 1998 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastahanesinden Psikiyatri uzmanlığını aldı ve çeşitli klinik çalışmalara ve eğitimlere katıldı, yurt içi ve yurt dışında makaleleri yayınlandı.

Halen bireysel psikoterapi ve çift terapisi alanlarında çalışmalarına devam eden Dr. Gülcan Özer, Terapi İstanbul Psikiyatri Merkezinin kurucusu ve çalışanıdır. Deneyimleri aktardığı “Herkes Kendi Hayatının Kahramanı” isimli kitabı 2016 yılında ve Terapi İstanbul Merkezi ile beraber hazırladıkları “İnsan Halleri” kitabı 2017 yılında Doğan Kitap tarafından basılmıştır.

Konuşmaları

Gülfem Saydan Sanver (Dr.)

Lise eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde alan Gülfem Saydan Sanver, Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Sorbonne Üniversitesi’nde “Siyasal İletişim” yüksek lisansı yaparak “Algılama Teorileri” üzerine çalışan Sanver, 2012 yılında da aynı üniversitede “Siyasal İletişim” doktorasını tamamladı.

Türkiye’deki siyasi partilerin karşılaştırmalı seçim stratejileri üzerine yaptığı çalışma, 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa’da basılarak bu konuda Avrupa’da basılan ilk kitap oldu. Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri hakkında yazdığı ikinci kitabı “Yorumlayan Topluluklar” da Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 yılında Fransa’da basıldı

2015 yılında Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (AAPC)’nin her yıl başarılı kampanyalara verdiği ve Siyasal İletişimin Oscar’ı kabul edilen Pollie Ödülü’nü kazandı. 2017 yılında Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) tarafından verilen Polaris Ödülü’nü kazandı. Aynı yıl, merkezi Washington’da bulunan ComPol dergisi tarafından Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti arasında seçildi.

Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) üyeliği bulunan Sanver, kendi kurduğu Element Strateji Yönetimi şirketi ile siyasal iletişim hizmetleri vermeye devam ediyor.

Konuşmaları

Gülüstü Salur (Dr.)

Kognitif Nöroloji Uzmanı
1966 yılında İstanbul’da doğan Gülüstü Salur 1991 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuş, 1992-1998 yılları arasında İTF Nöroloji anabilim dalında ihtisas ve Davranış Nörolojisi Hareket bozuklukları yan dal eğitimi almıştır. Alzheimer derneğinin kurucularından olan Dr Salur, TEV Dr Orhan Birman yurt dışı tıp bursu ile Chicago Northwestern Üniversitesinde (Prof Marsel Mesulam mentörlüğünde) 1998-2002 arasında Alzheimer hastalığı konusunda ileri eğitim görmüş ve araştırmacı olarak çalışmıştır. 2002-2003 döneminde kısa süre İstanbul FNH hastanesinde nörolog olarak çalıştıktan sonra 2003 yılından beri serbest hekim olarak Kognitif Nöroloji, Demans ve Hareket Bozuklukları alanında ağırlıklı olarak yaşlı hastalara hizmet vermektedir. Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünde part time öğretim görevlisi olan Dr Salur, Türkiye için Nöropsikolojik Testlerin standardizasyonu çalışma grubunda görev almakta, muayenehanesinde stajyerler yetiştirmektedir. Halen Alzheimer Vakfının da üyesi olan Dr Salur bu konuya adanmış bir grupla birlikte 65+ Yaşlı Hakları Derneğinin kuruluşunda görev almıştır. Dernekte aktif olmaya kararlı bir kız çocuğu annesidir.

Konuşmaları

Hilda Uziyel

1952 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Fransız Filolojisi’nden mezun oldu. Evli, iki çocuğu, bir torunu var.
Limmud dahil, cemaatimizin değişik kuruluşlarında görev almanın yanı sıra, sanat kursları ve heykel atölyelerine katıldı. Seta Hidiş, Tuba İnal, İrfan Korkmazlar, Yunus Tonkuş ve Ayşin İşeri atölyelerine ve çeşitli sergilere katıldı. Halen, Ayşin İşeri atölyesinde, heykele olan tutkusunu geliştirmek için, coşkuyla çamur yoğurmaya devam ediyor.

Konuşmaları

Hüsamettin Koçan (Prof. Dr.)

1946 yılında Bayburt'da doğdu. Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Resim Bölümü'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde uzun yıllar öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1997-2005 yılları arasında fakültenin dekanlığını üstlendi.

Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği'nin kurucuları arasında yer aldı. 1990-95 yılları arasında derneği yönetti. 1991'de İstanbul Sanat Fuarı'nı kurdu. Aynı yıl II.Asya-Avrupa Bienali'nde Türkiye Komiseri oldu. Avusturya Salzburg Şehri Onur Ödülü ve Asya Sanat Bienali, Resim Büyük Ödülü'ne sahip oldu. Çeşitli resmi davetlerle İngiltere, Fransa ve Avusturalya'da araştırmalar yaptı. Pek çok yarışmanın seçici kurulunda yer aldı. Sayısız kişisel sergi gerçekleştirdi ve karma sergilere katıldı.

2005 yılında kurduğu vakıfla Baksı Müzesi'ne hayat verdi. Kişisel sanat çalışmalarının yanı sıra halen müze çalışmalarını yürütüyor. Okan Üniversitesi'nde ders veriyor.

Konuşmaları

İgal Zakuto (Moderatör)

 

1972 doğumluyum , Orta okul -Liseyi Robert Lisesi'nde , Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde aldım.. Otomotiv Yan Sanayi ‘nde çalışıyorum ve Taysad (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Aylin'in eşi , Melih'le Semih’in babasıyım.. Tarih ve spor ilgi alanlarım; oğullarımla Fenerbahçe’nin maçlarına gitmek en büyük zevkim..

Konuşmaları

İlkim Büke Okyar (Dr.)

İlkim Büke Okyar İstanbul Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktor öğretim üyesi olarak ders vermektedir. 2012-2016 yılları arasında Sabancı Üniversitesi, İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) ekibinde koordinatör olarak Demokrasi ve Kurumsal Reform üzerine Denge ve Denetleme Ağı (Checks and Balances network), aynı zamanda Syria: A decade after projelerinde yer almıştır. Yine İPM’de “Ortadoğu’nun değişen dinamikleri ve Türkiye” üzerine yürütülen projelerde proje araştırmacısı olarak bulunmuştur. Okyar lisans çalışmalarını Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi üzerine University of California, Riverside’da tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Ortadoğu Çalışmaları üzerine Işık Üniversitesi’nden almıştır. Buradaki çalışmasını İslami hareketlerin politik oluşumlara dönüşmesi, Hamas vakası üzerine yapmıştır. Okyar doktora derecesini İsrail, Ben-Gurion University of the Negev’de “Türkiye’de Görsel Anlatımda Araplar ve Kimlik İnşası (1923-1948)” üzerine tamalamıştır. Bunlara ilaveten Okyar Sünni-Şii çatışmaları üzerine farklı proje araştırmalarında da bulunmuş ve uluslararası konferanslarda sunmuştur.

Konuşmaları

Jak Kamhi

2015'ten beri Şamanik ses ve meditasyon terapisi üzerine  çalışmalarımı sürdürmekteyim..

Yaptığım çalışmalarda farklı ses ve o seslerin yarattığı titreşimler ile beyin frekanslarını meditasyon frekansına sokarak bireylerin huzurlu bir dinlenme,bilinçaltında birikmiş artık hayatlarına hizmet etmeyen duygu ve düşüncelerinden arınarak kendi özbenliklerine ulaşıp farkındalıklarını arttırma üzerine farklı meditasyon teknikleri kullanıyorum. 

Konuşmaları

Jared Conrad Bradshaw

Boston, A.B.D. doğumlu Jared Conrad-Bradshaw, Chicago Üniversitesi’nde "Religious Studies" Bölümü'nde lisans eğitimini, Columbia Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli üniversitelerde dersler vermiş olan Conrad-Bradshaw, toplam altı yıldır Türkiye’de yaşıyor.

Konuşmaları

Karel Valansi

Karel Valansi, Türkiye-İsrail ilişkileri üzerine yüksek lisans tezini Kadir Has Üniversitesi'nde tamamladı. Aynı üniversitede Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimini sürdürmekte. Akademik çalışmalarının yanı sıra Şalom gazetesinde dış haberler editörü olarak görev aldı ve aynı gazetede köşe yazarlığı yapıyor, T24 ve Daily Sabah gazetelerine düzenli katkıda bulunuyor. Çeşitli TV ve radyo programlarında Orta Doğu ve dış politika konusunda programlara katılıyor. Şubat 2018’de ilk kitabı “The Crescent Moon and The Magen David, Turkish-Israeli Relations Through the Lens of the Turkish Public” Hamilton Books, New York tarafından yayınlandı. İstanbul ve Türk Yahudileri konularında üç farklı kitaba katkıda bulundu. 2017’de 10. Altındağ Öykü Yarışmasında “En Huzurlu An” adlı öyküsüyle birincilik ödülünü kazandı. Evli ve iki çocuk annesi olan Karel Valansi, İngilizce, Fransızca, İspanyolca biliyor.

Konuşmaları

Lara Talvi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji mezunudur.  Çalışma hayatına etkinlik sektöründe başladı. İstanbul Entertaintment Group'ta Proje Koordinatörü olarak yabancı konser ver gösteri etkinliklerinde görev aldıktan sonra 2017 yılında kendi girişimi olan Make My Day (www.makemydaytr.com) projesini hayata geçirmiştir. 

Kendin Yap (DIY) projeleri ile insanların gününü güzelleştirmeyi amaçlayan, yapma aksiyonuna geçiren ve üretmeye teşvik eden bir girişim olan Make My Day Kendin Yap Atölyeleri ile kurumsal şirketlere, markalara ve bireylere hizmet vermektedir.

Konuşmaları

Leo Wolmer

Leo Wolmer Klinik Psikolog ve araştırmacıdır. Halen Tel-Aviv, Cohen-Harris Resilience Center’da Psikoloji Araştırma Departmanı’nı yönetmekte ve Herzliya Inter-Disciplinary Center’deki Baruch Ivcher School of Psychology’de kıdemli eğitmendir. Travma ve zorlukları yenme gibi sorunlar hakkında 70 in üstünde makale ve kitap bölümü yayınlamıştır. Çocuklarda travma ile başa çıkma ve dayanıklılığı güçlendirmede öğretmen müdahalesini geliştirme öncüsüdür. Bu program halihazırda İsrail’de ülke çapında Eğitim Bakanlığı işbirliği ile uygulanmaktadır. Yanısıra Leo Wolmer, genç ve profesyonel tenis oyuncularında zihinsel dayanıklılık geliştirme konusunda tutkulu bir şekilde çalışmaktadır.

Konuşmaları

Liana Varon

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Sivil toplum alanına ilgisi öğrencilik yıllarında başlayan Liana, bu süreçte çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına katkı sağladı. Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nda (TÜSEV) Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalışan Liana’nın öncelikli çalışma ve ilgi alanları arasında sivil toplum kuruluşları ve sivil toplum altyapısının geliştirilmesi, filantropi ve bağışçılık, sivil toplum mevzuatı ve sivil toplum alanına ilişkin araştırmalar yer alıyor. TÜSEV yayınları başta olmak üzere sivil toplum ve filantropi alanında pek çok araştırma ve yayına katkı sağlayan Liana, Indiana University Lilly Family Scool of Philanthropy’de filantropi yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ayrıca, 2016 yılından beri dünyanın önde gelen sivil toplum ağlarından CIVICUS Affinity Group for National Associations’ın yürütme kurulu üyesi.

Konuşmaları

M.Özalp Birol

1961′de İstanbul'da doğdu. 1983′te Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilik (Satış ve Pazarlama) Bölümü’nden mezun oldu.

1985-1994 yılları arasında, Unilever, Nestlé Şirketler Grubu ve Turcas’ta (Türkpetrol Holding) marka yönetimi, satış ve pazarlama alanlarında çeşitli konumlarda görev yaptı. 1994′te Yapı Kredi’ye geçen Birol, kurumdan ayrıldığı 2001 yılına kadar, “Reklam, Halkla İlişkiler, Kültür ve Sanat Bölüm Başkanı”, “Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi” ve “Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü” olarak görev yaptı.

2001-2004 yılları arasında “Koç Kültür Sanat ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi”, Koç Grubu’na ait Koç Finansal Hizmetler A.Ş.’de de “Kurumsal İletişim Direktörü” olarak çalıştı.

Birol, 2004 yılından bu yana Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi’nin Genel Müdürü olarak Pera Müzesi'ni, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nü ve vakfın kültür ve sanat alanındaki girişimlerini yönetiyor.

Türkiye ve Polonya arasındaki kültürel ve sanatsal ilişkilere olan katkıları nedeniyle 2014 yılında Polonya Cumhuriyeti tarafından kendisine Üstün Hizmet Liyakat Nişanı verilen Birol;

• Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mütevellisi ve Yönetim Kurulu Üyesi,

• İstanbul Rotary Kulübü 2016-17 Dönem Başkanı, 2017-18 Dönemi Yönetim Kurulu Üyesi,

• 2017 Venedik Bienali 57. Uluslararası Sanat Sergisi; 2019 Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu Danışma Kurulu Üyesi,

• Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Üyesi,

• International Advertising Association (IAA) Üyesi,

• Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Üyesi,

• Reklâmverenler Derneği Üyesidir.

Konuşmaları

Marcell Kenesei

Macaristan, Budapeşte’deki ELTE Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden siyaset bilimci olarak mezun oldu. Üniversite yıllarında, uluslararası siyasi ilişkiler ve 20.yy Ortadoğu tarihi konularında uzmanlaştı. 2002 yılından itibaren Haver Informal Jewish Education Foundation’da (www.haver.hu) gönüllü olarak öğretmen ve genel danışman olarak çalışmaktadır. Kenesei, 2007-2008 yıllarında İsveç’te Paideia Enstitüsü’nde öğretim görevlisi oldu. 2008'den itibaren Budapeşte’deki İsrail Kültür Enstitüsü kurumunda Kaynak Geliştirme Sorumlusu olarak yer aldı. 1 Ocak 2011’den, Centropa (www.centropa.org) takımına katıldığı Haziran 2011’e kadar Enstitünün Genel Müdür Yardımcılığını yaptı. Marcell Centropa bünyesinde, Macaristan’daki eğitim programlarını yürütmekte ve bunun yanısıra Centropa Network for European Schools (CJN) un müdürlüğünü de yapmaktadır. Marcell halen Haver Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda da Informal Roma Education Foundation (www.uccualapitvany.hu) UCCU Yönetim Kurulu üyesidir.

Konuşmaları

Melda Göknel

1989’da TED Ankara Koleji’nden, 1993’te Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık (Endüstri Tasarımı) bölümünden mezun oldu.

1997’de Academy of Art College’de Dijital Sanatlar (ArayüzTasarımı) Masterini tamamladı.

2018 yılında MIT'den Mastering Design Thinking eğitimi aldı.

1998-2003 yılları arasında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yarı zamanlı olarak İletişim Tasarımı Bölümünde ders verdi.

1997-1999 Link Multimedia, Yaratıcı Direktör
1999-2001 Digiturk, İnteraktif Kanallar Koordinatörü
2001-2002 MAPCO, Pazarlama Yöneticisi
2002-2003 Inteltek, Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü
2004-2008 Meteksan Sistem A.Ş. İş Geliştirme Müdürü
2008-2011 TV, Sinema, İnternet ve Basılı Yayınlar için Serbest Yazar, Çizimci, Danışman
2010 yılında Londra merkezli Anyscreen Productions için İstanbul’da TED etkinlikleri yönetti
2011-2014 Pronet Güvenlik Hizmetleri, Pazarlama ve İş geliştirme Müdürü
2014-2015 Lotis Pharma, Pazarlama Direktörü
2015’te Yaşayanmarka adında kendi danışmanlık ve eğitim şirketini kurdu
Melda Göknel halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı

Özyeğin Üniversitesi’nde lisans ve lisansüstü seviyede Design Thinking konularında ders vermektedir.
Hobileri, yazarlık, çizerlik, spor, sanat ve aşçılıktır.
İlgili konularda yurt içinde ve dışında onlarca seminere konuşmacı, eğitmen ve moderator olarak katılmıştır.

Konuşmaları

Melih Sisa

1968 İstanbul doğumludur.
İtalyan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunudur.
Yüksek Lisansını Avrupa Birliği Hukuku ve Uluslararası Ticaret Hukuku üzerinde yapmış olup, halen avukatlık ve arabuluculuk mesleğini icra etmekte ve aynı zamanda çeşitli eğitim kurumlarında Müzakere ve Arabuluculuk konularında eğitim vermektedir.
Melih Sisa evli ve biri 15 diğeri 18 yaşında iki kız babasıdır.

Konuşmaları

Metin Sarfati (Prof. Dr.)

İstanbul’da doğdu.
Toplumsal sorunlara ilk ilgisi okuduğu Galatasaray Lisesi’nde oluştu.
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra akademik yaşamına ara verdi.
Daha sonra yine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Doktorasını tamamladı.
Doçentlik ünvanını Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünde “İktisadi Düşünce Tarihi” alanında aldı.
Aynı bölüme Profesör olarak atandı.
Görev süresi boyunca Fransa’nın çeşitli Üniversitelerinde -burslu, burssuz- olarak bulundu, “davetli öğretim üyesi”, “professeur invité” olarak ders verdi.

Disiplinler arası bir yaklaşım:
Fiziki gerçeklik gibi insan ve topluma ait realite de son derece komplekstir.
Tek bir disiplinin boyutları içinde kavranabilmesi çok güç, hatta imkansızdır.
Yazar buradan hareketle merceği altına alacağı insan ve toplumu multi-disipliner bir yaklaşımla irdeleyecektir.
İktisadi düşünce tarihi ona bu konuda aradığı araçları verecektir.
Bu anlamda kendini iktisatçı olmaktan çok ekonomi politikçi olarak niteleyecektir.
Bu tercih onun çalışmalarını Leon Walras’ın “saf bir bilim olarak iktisat” tanımının ötesinde geniş bir alanda yürütmesine imkân sağlayacaktır.
Ekonomi politik tanımı itibariyle kompleks olanı, realiteyi öncelikle felsefenin ve hemen ardından tarihten psikolojiye oradan estetiğe çeşitli disiplinlerin katkısı ile aramasına imkân sağlayacaktır.
Ama tabii ki asıl çıkış noktası insan bilimlerinin ilk yoğurulduğu alan olan edebiyat olacaktır.
Edebiyata ve tarihe bakmak toplum bilimciye hem sonsuz bir hazine sağlayacak hem de onu donmuşluğun ve dogmacılığın kolaylığından kurtaracaktır.

Yayımlanmış Eserleri

Kitaplar
• Uygarlığın Bunalımı: Psikanalizin ve İktisadın Kavşağında Bir Analiz Denemesi (2014)
• Ekonomi Politiğin İnsanı Kim’dir? (2010)

Ortak Kitaplar
• Liberalizmi Yeniden Düşünmek (2016)
• İktisat Sadece İktisat Değildir (2015)
• Edebiyattaki İktisat (2014)
• İktisatta Bir Hayalet: Karl Marx (2012)
• İktisatta Yeni Yaklaşımlar (2011)
• “Darwin ve Evrimsel İktisat Sempozyumu” (2011)
• Görünmez Adam Smith (2010)
• Tarabya Çalışmaları (2009)

Ortak İngilizce Kitap
• The Science And Education At The Beginning Of The 21st Century In Turkey, Volume 3 (2013)

Konuşmaları

Michal Bardavid

Brandeis Üniversitesi'nde eğitimine başlayan, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Danışmanlığı Bölümü'ne transfer olan Bardavid, yüksek lisansını da İstanbul Üniversitesi Endüstri Psikolojisi Bölümü'nden aldı.
2002'de asıl uzmanlık alanı olan Dans Terapisi eğitimine İspanya'da International Dance Therapy Institute'da başlayarak 2008'de tamamladı. Bu süre içinde Gestalt Terapisi, Aile Terapisi, Psikodrama gibi çeşitli alanlarda temel eğitimlere katıldı.
2005 - 2007 aralığında Anadolu Sağlık Merkezi - John Hopkins'de hastane personeli ve yönetim kadrosu ile, kurumsal bağlılığa ve kişisel gelişime yönelik programlar yürüttü. Kendisi Boğaziçi Üniversite'sinde dans terapisi konulu seçmeli ders de vermekte. Michal dans terapisi workshoplarını çeşitli mekanlarda sunmaktadır.
2008-2011 yılları arasında medyada bir kariyer yapmaya başlayan Michal 6News Haber Kanalı'nda İngilizce haber spikerliği ve program sunuculuğu, 2011-2012'de ise Bloomberg HT'de program sunuculuğu yaptı.
2012'de bir sene boyunca Koç Sistem’de Endüstriyel Psikolog olarak çalışan bağlılığını arttırmak amacıyla farklı çalışmalar gerçekleştirdi. Medya sektöründe çalışmaya devam eden Michal, 2013 itibariyle Çin'in uluslararası İngilizce yayın yapan CCTV kanalında Türkiye ve bölge muhabiri olarak görev yapmakta. CCTV için gezi protestolarını, Ukrayna'da Kiev protestolarını, ve Suriye savaşını Türkiye sınırında takip etti. 2016
Türk Psikologlar Derneği (TPD), Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği (IAGP), ve Amerikan Dans Terapisi Derneği (ADTA) üyesidir. 2016 yılında Suriye'li mülteci çocukları desteklemek için başlattığı "iamchild" projesini yürütmeye devam etmektedir.

Konuşmaları

Moris Kastro

Moris Kastro, Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden 2008 yılında ilk beşte onur derecesiyle mezun olmuştur. Mezun olmasının ardından girişimcilere danışmanlık veren bir organizasyon olan Endeavor’da seçim sürecini yürütmüş ve sonrasında da 2010 yılında Google’ın Avrupa merkezi olan Dublin ofisinde çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yapma kararı alan Kastro, ortağı olduğu Inveon’da kurumsal şirketlere web tabanlı yazılım çözümleri ve e-ticaret altyapıları geliştirmektedir. Deneyimlerini Türkiye ve yurtdışında katıldığı birçok panel ve etkinlikte yaptığı sunumlarla aktarmaya devam eden Kastro, şu anda da Inveon’da tüm iş geliştirme süreçlerinden sorumludur.

Konuşmaları

Nezih Başgelen

1958 yılında İstanbul’da doğdu. 1978’de konusunda ülkemizdeki ilk yaygın süreli yayın olan Arkeoloji ve Sanat Dergisi’ni çıkardı ve bugüne kadar başarıyla yayımladı. 1982’de kurduğu Arkeoloji ve Sanat Yayınları, yurdumuzun zengin tarihi eserleri, eski uygarlıkları hakkında araştırma, inceleme, el kitapları, kataloglar, gezi rehberleri gibi 21 temel dizi üzerinden 800’e yakın başvuru eserinin yayımını gerçekleştirmiştir.
1986’da Türkiye’nin tarihi doğal ve turistik değerlerine dönük hizmet veren görsel doküman arşivini (Celsus Picture Library) oluşturdu. Ülkemizin zengin arkeolojik potansiyelini sistematik bir şekilde fotoğraflarla belgeledi. Bu konuda saygın bir başvuru kaynağı oluşturdu. Türkiye ile ilgili eski seyahatname, resim, belge, kitap ve haritaları topladı. Yabancı ülke müzelerindeki ve arşivlerindeki Türkiye’den giden eserleri belgelemeye çalıştı.
Çocuklara yönelik tarihi eserleri ve eski uygarlıkları sevdirmeyi amaçlayan eğitici boyama kitapları projesini başlattı. Ülkemiz insanına eski kentleri ve harabeleri tarihi ve doğal çevre değerlerini sevdirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlayan kültür turlarını organize etti ve bizzat gerçekleştirdi. Ülkemizin turizm programlarında yer almayan yörelerine binlerce kişiyi götürdü ve bilgilendirdi. Yazdığı yazılar, verdiği konferanslar, yayınladığı kitaplar, düzenlediği etkinliklerle arkeolojinin ve eski eserlerin korunmasının ülkemiz kamuoyunda yer almasını sağladı. Yurt içinde ve yurt dışında arkeoloji ile ilgili toplantı ve etkinliklerde ülkemizi başarıyla temsil etti.
Trakya ve Anadolu’da özellikle Doğu Anadolu’da yaptığı araştırmalar ve inceleme gezilerinde pek çok bilinmeyen kalıntı, anıt ve arkeolojik yerleşmeyi belgeleyerek bilim dünyasına tanıttı. Arkeoloji, sanat tarihi, etnoğrafya, turizm, tarihi ve doğal çevrelerin korunması hakkında yayınlanmış bine yakın çalışması vardır.
Eserlerinden Bazıları
• Anadolu Notları, İstanbul, 1979
• İlyada Şehir İsimleri, İstanbul, 1982
• Anadolu Uygarlıkları, İstanbul, 1983
• Tarihte Yeşilköy, İstanbul, 1984 (2. baskı 2008)
• Birgi'den Gevaş'a, İstanbul, 1986
• Eski Kartpostallarda Kütahya, İstanbul, 1986
• İlyada, Anabasis Şehir İsimleri, İstanbul, 1987
• Hititleri Boyayalım Kargamış Kabartmaları, İstanbul, 1988
• Bir Zamanlar Mersin, İstanbul, 1989
• Bir Masal Ülkesi Kapadokya, İstanbul, 1991
• Cappadocia, A Wonderland, İstanbul, 1992
• Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Öneriler (E. Tatar-M. Özdoğan’la birlikte) İstanbul, 1993
• Maden Döküm Sanatı, İstanbul, 1994 (Ö. Küçükerman, G. Tanyeli, A. Batur ile birlikte)
• Anatolia, Garden of the Sun, İstanbul, 199
• Geçmiş Zamanda Kentler Dizisi, Ankara, Bodrum, İstanbul, İzmir, Mersin, Şişli 1998
• Bir Zamanlar Kentler Dizisi (1998-1999): Adana, Ankara, Antakya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bodrum, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şişli, Trabzon, Tokat, Uşak, Üsküdar, Van, Zonguldak.
• The Legacy Of Gaziantep To World Culture, İstanbul, 1999
• Tarihe Son Bakış - Belkıs/Zeugma, Halfeti, Rumkale, İstanbul, 2000 (Rıfat Ergeç ile birlikte)
• Türkiye’de Barajlar ve Göl Alanlarındaki Kültürel ve Doğal Miras, İstanbul 2001
• Türkiye’de Belgesel Sinema ve Arkeoloji, İstanbul 2002
• Nemrut Dağı “Keşfi, Kazıları, Anıtları” İstanbul 2003
• Eski Haritalarda Batı Anadolu, İstanbul 2005
• İstanbul “City of the Sultans”, İstanbul 2006
• Türkiye’de Koleksiyonculuk ve Arkeolojik Mirasın Korunması, İstanbul 2007
• Tarihte Yeşilköy (2. baskı) İstanbul 2008
• Türkiye Cumhuriyeti’nde Mübadil, Muhacir ve Mülteciler (1923-1938) Genel Bir Bakış İstanbul 2008
• Arif Müfid Mansel’s Excavations of Tumuli In Turkish Thrace, İst. 2009
• Müze-i Hümayun’dan Günümüze İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul 2010
• The Landwalls of Istanbul, İstanbul 2011
• Eski Kartpostallarda Antalya, İstanbul 2012

Konuşmaları

Özgür Kaymak ( Dr.)

Özgür Kaymak doktorasını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi’nden Temmuz 2016’da “İstanbul’da Rum, Yahudi ve Ermeni Cemaatlerinin Sosyo-Mekansal İnşası” başlıklı tezi ile tamamladı. Arizona State University’de ekonomi dalında lisans eğitimini aldıktan sonra bir süre özel sektörde çalıştı. 2009 yılında INSEAD’da “Social Entepreneurship” başlıklı MBA programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları bölümünde “Yoksulluğun Kadınlaşması” başlıklı tezi ile master eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Eğitimi merkezinde asistanlık görevinde bulundu. 2017 Eylül’ünde Libra Yayınevi tarafından basılan “İstanbul’da Az(ınlık) Olmak: Gündelik Hayatta Rumlar, Yahudiler, Ermeniler” başlıklı kitabın yazarıdır. Antakya kökenli Rum Ortodokslarla ilgili gerçekleştirdiği saha çalışması ISTOS Yayınları tarafından Haziran 2018’de derleme olarak yayınlanmıştır. Yazıları ayrıca Bianet, Agos, Şalom ve Avlaremoz’da yayınlanmaktadır. Akademik ilgi alanları arasında etno-dinsel azınlıklar, kolektif bellek, post-bellek, göç sosyolojisi, toplumsal cinsiyet ve feminist teoriler gelmektedir.

Konuşmaları

Rahel Layiktez

2003 yılında Psikoloji Bölümü'nden, 2006 yılında ise Klinik Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. Seneler içinde, psikolojinin birçok farklı ekolünün eğitimini tamamladım. Dışavurumcu Sanat Terapisi, Gestalt Terapisi, Psikanalitik Terapi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimleri gibi uzun dönemli programlarını tamamlamam bugünkü çalışmalarıma farklı bakış açıları ile yaklaşmamı sağlamıştır. Çalışma hayatıma Balat Hastanesi’nde başladım. Sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Bürem (Öğrenci Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi) çatısı altında öğrencilere danışmanlık verdim. Koç Üniversitesi bünyesinde yapılan “KÜMYÜP” ( Koç Üniversitesi Minik Yürekler) Projesi kapsamında ise uzun dönemler boyunca, projeye katılan gönüllü öğrencilere danışmanlık verdim.
2006 yılından bu yana, terapist olarak Persona Life çatısı altında çalışmaktayım. Aynı zamanda, 2012 yılında aldığım Gestalt Coaching eğitiminin ardından, ICF onaylı yönetici koçu (ACC) olarak çeşitli kuruluşlarda danışmanlık vermekteyim. Bireysel çalışmalarımın yanı sıra, çeşitli şirket ve platformlarda eğitimler vermekteyim. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Medipol Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermekteyim.

Konuşmaları

Ralf Elhadef

1976 İstanbul doğumluyum. Lisede Robert Kolej’den mezun olduktan sonra üniversite öğrenimimi Amerika’da Northwestern Üniversitesi’nde yaptım ve Kimya Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği çifte dalda mezun oldum. Daha sonra A.T.Kearney firması New York ofisinde 3 sene yönetim danışmanlığı yaptım. Akabinde Columbia Üniversitesi’nden MBA İşletme Yüksek Lisansımı aldım. Goldman Sachs’te bir süre yatırım bankacılığı ve tekrar A.T.Kearney’de yönetim danışmanlığı yaptıktan sonra Türkiye’ye döndüm. Son 14 senedir aroma, esans ve pigment dallarında faaliyet gösteren Elso Kimya adlı aile firmamızda yönetici ortak olarak çalışmaktayım. Eşim Suzan ile 13 senedir evliyim ve 11 yaşında Mey adlı bir kızım ve 7 yaşında Aksel David adlı bir oğlum var.

Konuşmaları

Raysa Büyükbahar

Raysa Büyükbahar Kimdir?
Herkese merhaba!
Klinik ve Sporcu Beslenme Uzmanıyım. Lisans eğitimimi Montreal’de McGill Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik bölümünü okuyarak tamamladım. Eğitimim esnasında Amerikan Hastanesi dâhil olmak üzere her yıl Türkiye ve Kanada’da birçok hastanelerin iç hastalıklar, yoğun bakım, geriatri, doğum gibi bölümlerinde görev yaptım.
Daha sonra, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin sunmuş olduğu iki yıllık Sporcu Beslenmesi Diploma programını tamamlayarak, İskoçya’da Stirling Üniversitesinde Sporcu Beslenmesi üzerine yüksek lisans eğitimi aldım.
Ardından, Amerika’da farkındalık ile yemek yeme (Mindful Eating) üzerine bir sertifika programına katıldım. Aynı programa bu yıl yeniden Norveç'te katıldım. Bunun sayesinde danışanlarıma 8 Haftalık "Mindful Eating" eğitimi vermeyi öğrendim.
2016 yılında Kaplankaya Canyon Ranch Wellness Resort’da Klinik Beslenme Uzmanı olarak görev yapmak için Türkiye’ye döndüm. Daha sonra, İstanbul’a dönüp Emirgan’da Rays’up Nutrition & Studio’yu kurdum. Aktif olarak Fenerbahçe Yelken Kulübü ile de çalışıyorum.
Amacım ekibim ile birlikte, kanıta dayalı bilgilere dayanarak hem çocuk hem yetişkin danışanlarımın yaşam tarzlarında kalıcı değişiklikler yapabilmelerine yardımcı olabilmektir. İhtiyaçları doğrultusunda beslendiklerinde ve hareket ettiklerinde kronik rahatsızlık riskini azaltabileceğimize, sağlıkla ve güvenle yaş alabileceğimize inanıyorum ve bunu tüm bireylere yaşatmayı hedefliyorum.

Konuşmaları

Saffet Emre Tonguç

Tarihçi, seyahat yazarı, profesyonel rehber, konuşmacıdır.

Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Tezini, Yahudiler ve Osmanlı Toplum Yapısı üzerine verdi. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschafts Universitat) işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

1987 yılında Turizm Bölümü öğrencisiyken profesyonel rehberliğe adım attı. Fotoğraf çalışmaları, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. Turizm Bakanlığı’nın açtığı yarışmalarda bazı fotoğrafları bakanlık tarafından satın alındı, fotoğraf sergisi açtı. Tasarımını yaptığı çeşitli ev ve bahçeler Maison Française, House Beautiful, Home Art, Marie Claire, Elele, İnStyle ve Banyo + Mutfak gibi dergilerde yer aldı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 122 ülkeye seyahat etti.

Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli panel ve seminerlere katıldı. CNN International’ın “Earth Matters” isimli Türkiye ile ilgili bir programında misafir konuşmacı olarak bulundu. ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında sunuculuk yaptı. TV ve radyo programları gerçekleştirdi.

Hürriyet Gazetesi’nde Ayşe Arman’ın yaptığı röportajda “Dünyanın en tuhaf yerlerine giden adam” olarak tanıtıldı. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu.

Ödülleri

 • Rotary Kulübü “Meslek Üstün Hizmet Ödülü” 2005 ve 2009
 • Türkiye Turist Rehberleri Birliği “Yılın Gezi Yazarı” 2006
 • Beyaz Kristal Yarışması “En İyi Turizm Yazarı” 2007
 • Türkiye Turist Rehberleri Birliği “Avrupa’da Görülecek 101 Yer” “Yılın En İyi Kitabı” 2008
 • SKAL Kulübü “Türkiye’nin En İyi Profesyonel Rehberi” 2007 ve 2012
 • SKAL Kulübü “İstanbul Hakkında Her Şey” “En İyi Turizm Yayını” 2010
 • SKAL Kulübü “Boğaz Hakkında Her Şey” “En İyi Turizm Yayını” 2012

Kitapları

 • Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer
 • 101 Must-See Places in Turkey -Avrupa’da Görülecek 41Yer
 • Avrupa’da Görülecek 101Yer -İstanbul Hakkında Her Şey
 • İstanbul the Ultimate Guide”
 • “Boğaz Hakkında Her Şey”
 • “Bosphorus the Ultimate Guide”
 • A’dan Z’ye İstanbul
 • İstanbul Camileri

Konuşmaları

Şevket Dönmez (Prof. Dr.)

1968 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi Anabilim Dalı’ndan 1991 yılında mezun oldu. Aynı yıl mezun olduğu anabilim dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1994 yılında Prof.Dr. Önder Bilgi’nin danışmanlığında “Orta Anadolu Geç Demir Çağı Boya Bezekli Çanak-Çömleği” konulu tezi ile Yüksek Lisans, 2000 yılında ise, yine Prof.Dr. Önder Bilgi’nin danışmanlığında “İlk Tunç Çağı II Öncesinde Orta Karadeniz Bölgesi’nin Kültürel Gelişimi (İkiztepe Çanak-Çömleği ve Küçük Eserleri Işığında)” konulu tezi ile doktorasını bitirdi. Kasım 2001 yılında Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. Aralık 2007’de Doçent ünvanı aldı. Nisan 2015’de Profesörlük kadrosuna atandı.


Öğrenci olarak Van Kalesi (1989-1991), Van Kalesi Höyüğü (1989-1991), Gevaş Tarihi Türk Mezarlığı (1991) ve Bismil Üçtepe Höyüğü kazıları (1989-1991) ile Diyarbakır Bölgesi Yüzey Araştırmaları’na (1989-1991) katıldı. Heyet üyesi olarak Bafra-İkiztepe kazılarında görev yaptı (1992-2005). Ayrıca Boyabat-Kovuklukaya Kazısı (2002), Samsun-Baruthane Tümülüsleri Kazısı (2004) ile Samsun-Amasya İlleri Yüzey Araştırmaları (1997-1999) ve Samsun İli Yüzey Araştırması’na (2000-2003) katıldı. Hazırladığı doktora tezi ile ilgili olarak Sinop-Samsun-Amasya İlleri Yüzey Araştırmaları’nı (1997-1999) yaptı. Samsun-Akalan’da yüzey araştırmaları gerçekleştirdi (2004-2005). 15 Temmuz – 15 Ağustos 2000 tarihleri arasında bedelli statüsünde askerlik görevini yerine getirdi. Eylül 2005 – Ağustos 2006 tarihleri arasında Türk-Amerikan İlmi Araştırmalar Derneği tarafından verilen Ilse Böhlund Hanfmann ve George Maxim Anossov Hanfmann bursundan faydalanarak Avustralya-Melbourne Üniversitesi Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Klasik Diller Enstitüsü’nde “1997-2004 Yüzey Araştırmalarında İncelenen Samsun İli Demir Çağı Yerleşmeleri ile Bu Yerleşmelerin Buluntularının Anadolu ve Karadeniz Havzası Demir Çağı Kültürleri İçindeki Yeri” konulu projeyi tamamladı. 2007 Yılında kazı başkanı olarak Amasya-Oluz Höyük sistematik arkeolojik kazıları projesine başladı. Prof.Dr. Şevket Dönmez, İstanbul Tarihi Alanları Alan Başkanlığı Danışma Kurulu Başkanı, Türkiye Bilimler Akademisi Arkeoloji Dergisi (TÜBA-AR) Yayın Kurulu Başkanı olup, # Tarih Dergisi Yayın Kurulu, İstanbul IV No.lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Türk Eskiçağ Bilimleri Enstitüsü ve Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir. Nisan 2012’de İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Başkanlığına atandı. Dr. Dönmez evli ve bir çocuk babasıdır.

Konuşmaları

Tania Sisa

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup 20 yıla yakın medikal yayıncılık sektöründe yönetici olarak çalıştıktan sonra hobi olarak başladığı fotoğraf çalışmalarına profesyonel olarak devam etmektedir.

Profesyonel doğum fotoğrafçısı ve Fotokare Fotoğraf Hizmetleri isimli Fotoğraf Stüdyosu şirketinin yönetici ortağıdır.

Birçok kere yurt içi fotoğraf sergilerine katılmış ayrıca Fransa, Yunanistan ve İngiltere gibi ülkelerde çeşitli uluslararası sergilerde Türkiye'yi temsil etmiştir.

Halen aktif olarak İFSAK eğitim biriminde görev almakta, Fotokare bünyesinde fotoğraf projeleri, eğitimleri ve atölyeleri düzenlemekte ve bunların danışmanlığını ve koordinatörlüğünü yapmaktadır.

1971 İstanbul doğumlu, evli ve iki kız annesidir.

Konuşmaları

Uluç Özüyener

1975 yılında doğan Uluç Özüyener, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Marmara Depremi’nde anne ve babasını kaybeden Uluç, bu felaketin ardından, 1999’da ABD’ye yerleşti. Purdue Üniversitesi’nde bilgisayar alanında eğitimini sürdürdü. Okul yıllarında tanıştığı Rosa ile evlendi. Uluç halen ABD’de yaşamaktadır ve Eren adında bir oğlu, Alara ve Alisa adlarında iki kızı vardır.

Konuşmaları

Yeşim Gürer Oymak (Dr.)

Yeşim Gürer Oymak, Ankara’da doğdu. Saint-Benoit Fransız Lisesi’nin ardından 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü’den “III. Reich Döneminde Almanya’da Baskı Altında Müzik” adlı tez çalışmasıyla Doktora derecesini aldı.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlayan Gürer Oymak, 2010-2016 yılları arasında Müzikoloji Bölümü Genel Müzikoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve Müzikoloji Bölümü başkanlığı, Osmanlı Müziği Araştırma Merkezi (OMAR)’ın yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi.

2006 yılına dek İş Sanat Kültür Merkezi’nin Sanat yönetmenliğini yürüten Oymak, 2007-2018 yılları arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’nin 12 yıl boyunca yönetmenliğini üstlendi. 2017 yılından bu yana IKSV Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Yeşim Gürer Oymak, aynı kurumda eş zamanlı olarak İstanbul Müzik Festivali artistik danışmanlığı ile Leyla Gencer Şan Yarışması eş- direktörlüğünü de yürütmektedir.

2009-2010 yılları arasında Türkiye ve Fransa Dışişleri Bakanlıkları tarafından Fransa’da gerçekleştirilen “Türkiye Sezonu” çerçevesinde klasik müzik etkinliklerinin koordinatörlüğünü üstlenmiş olan Oymak, 2014 yılında Polonya-Türkiye kültürel ilişkilerine katkıları nedeniyle, Polonya Dışişleri Bakanlığı tarafından “Bene Merito” nişanına layık görülmüştür.

Konuşmaları